PiS o edukacji

czw., 11/10/2018 - 10:55 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Nowoczesne pracownie, lepsze wykorzystanie pieniędzy przeznaczanych na oświatę, zajęcia pozalekcyjne, nieodpłatne dwie godziny zajęć na basenie tygodniowo dla uczniów. To tylko część pomysłów PiS na edukację w mieście.

Podczas briefingu prasowego przedstawiono zestawienie dotyczące oświaty za lata 2012 – 2017. Wynika z niego, że w ostatnim roku na oświatę miasto wydaje ponad 20 milionów więcej, przy prawie stałej ilości uczniów.

Roczne utrzymanie jednego ucznia w szkole przeciętnie kosztuje ponad 9 tysięcy złotych. To o 2 tysiące więcej niż w 2013 roku.

PiS chce docenienia kreatywnych i zaangażowanych nauczycieli i wychowawców oraz lepszej współpracy z rodzicami uczniów.

Zdaniem zebranych szkoła powinna na tyle dobrze uczyć, by uczniowie nie musieli nagminnie korzystać z korepetycji.

Chcą również lepszego wyposażenia pracowni dostosowanych do przedmiotów np. językowych czy klasopracowni chemicznych, biologicznych.

PiS będzie dążył do zacieśniania współpracy z uczelniami wyższymi i ośrodkami kultury.

TKB - PiS o edukacji - 11.10.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

robicie z tym utrzymaniem.komitet rodzicielski,pzu,wyposażenie ucznia tj.ksiązki zeszyty itd,wycieczki po 2-3 dniach nauki,upominki dla nauczycieli z okazji ich swięta to kto płaci -PIS.To gdzie te 9 tyś.Jak tak można piać takie klamstwa,po drugie wiadomo kto to pisze-a już wiem kłamczuszki

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Wszyscy wiemy,ze nauczyciele to najbardziej roszczeniowa grupa i dużo trzeba zmienić.Przede wszystkim nauczyciel nie może przerzucać na rodziców  obowiązków nauki.Nauczyciel dzisiaj to wysoko wykwalifikowany specjalista ,który przez okres roku szkolnego powinien umieć wdrożyć i starać się przyswoić materiał przewidziany dydaktycznie.Dlatego żadne tzw. korki czy opłacane lekcje dodatkowe nie powinny mieć miejsca .Wiadomo również że wynagrodzenie też nie jest stosunkowo niskie ,przyrównując inne grupy z dużo większym obciążeniem czy to fizycznym czy umysłowym , nie wspominając o prawie 3-miesięcznym odpoczynku i innych intratnych przywilejach.Natomiast wszystkie wymienione przez Józefa koszty utrzymania ucznia ,tak niestety wyglądają a te 9 tyś. to dodatkowe atrakcje z których korzystają dzieci ,jak np. dopłaty do wycieczek,zakupy książek do bibliotek szkolnych,wyposażenie pracowni i jeszcze wiele innych potrzeb i to nie jest kłamstwo p. Józefie -takie jest życie .Ale faktem jest ,że organizację pracy nauczyciela trzeba zmienić na korzyść ucznia.

Wysłane przez nauczyciel (niezweryfikowany) w

Pracuję w zawodzie od 30 lat. Prace domowe ograniczam do minimum. Prezenty, czyli kwiaty lub czekoladki przyjmuję. Biję się w piersi! Tygodniowo wyrabiam ok. 60 godzin w ramach 40- godzinnego pensum. Nikt tego nie widzi. Za to wakacje biją po oczach. A dajcie mi do diabła urlop we wrześniu, to sobie wyjadę do Egiptu po sezonie. Nie jestem roszczeniowa. Praca to moja pasja. Proszę nie uogólniać. Oczekuję tylko szacunku dla osób, które uczą i wychowują Państwa dzieci. Tworzy się mity od lat. Pluje i krytykuje. To na kogo te dzieci wyrosną, skoro takie mendy roszczeniowe je uczą?

Wysłane przez menda (niezweryfikowany) w

pracy jako nauczyciel.a ludzi nazywa się mendami ,zamiast uczyć i otwierać gębę do uczni to kartkówka .tyraj facet i nie stękaj ze Ci ciężko.

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Tzw korki mafia nauczycielska napędza sobie nawzajem, koleżanka wysyła do innej koleżanki i kończy się to tak naprawdę kupowaniem ocen. Najlepszy przykład to Broniewski (obecnie szkoła o profilu wycieczkowo-imprezowym). 

Swoją drogą - czy szanowne grono pedagogiczne płaci podatek dochodowy od korepetycji? Pytanie jest oczywiście retoryczne.

Natomiast odnośnie przerzucania na rodziców obowiązku nauki, pełna zgoda. Osobiście zlikwidował bym również prace domowe, przynajmniej w szkołach podstawowych a najlepiej również w średnich. W Finlandii jest tak od lat i poziom nauczania nie spadł, wręcz przeciwnie. W Polsce dzieci i tak są przeładowane programem po durnej i chaotycznej "rewolucji" minister Zalewskiej więc należałoby im trochę odpuścić żeby miały czas faktycznie pobyć dziećmi...

Wysłane przez kolo (niezweryfikowany) w

A gdzie byli Bełchatowscy PIS-owcy przez ostatnie cztery lata. Co zrobili w tej materii? Dopiero teraz im się przypomniało? Już Wysocki obiecywał rozwiązanie problemu rozliczeń wody. Teraz weźmie się za edukację. Może to i dobrze, jak nic nie będzie robił, to przynajmniej nic nie zepsuje. A ta Czechowska ile narobiła, to ho, ho.

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

wycieczka jednodniowa dla kl3 to koszt 75 zł ,czas wycieczki to 2 godz.z dojazdem i przyjazd do szkoły.A była to wycieczka na Borową Góre.Nie były to pieniadze z tych 9 tys.,to były moje pieniadze.pani Beato trochę pani a raczej dużo to zawyżyła te koszty.Jest mi bardzo miło że pani odpisała na mój post,serdecznie pozdrawiam -Józef

Dodaj komentarz