Prawie 70 kilometrów ścieżek w gminie Kleszczów

pt., 19/05/2017 - 14:17 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Kleszczów inwestuje w ścieżki rowerowe. Z ostatnio oddanym odcinkiem sieć ścieżek na terenie całej gminy liczy blisko 70 kilometrów.

Okoliczności przyrody w gminie kleszczów zachęcają do aktywnego wypoczynku. Do tego, by rowerem przemierzać gminę zachęca też sieć ścieżek. W ostatnim czasie oddano odcinek prowadzący wzdłuż drogi powiatowej łączącej istniejącą już infrastrukturę w sołectwie Łękińsko z sołectwem Czyżów.

To blisko 1,5 kilometrowy odcinek z czerwonej kostki betonowej o szerokości 2,5 metra. Jej budowa kosztowała ponad 364 tysiące złotych.

Po oddaniu tego odcinka ta najbogatsza wiejska gmina w kraju, może pochwalić się siecią 69 kilometrów ścieżek rowerowych.

TKB - Ścieżki rowerowe - 19.05.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w

Dlaczego tak bogata gmina nie może zrobić ok. 2 km ścieżki od Słoku do Elektrownii i KWB. Jest to już teren gminy Kleszczów. W okresie letnim dużo pracowników Elektrowni czy kopalni dojeżdża rowerem i niestety właśnie ten ostatni kilkukilometrowy odcinek musi pokonać wąskim poboczem jezdni. Jestem przekonany, że ruch na tym odcinku byłby wielokrotnie większy niż na niejednym odcinku ścieżek które Kleszczów już wybudował. 

Wysłane przez Maciej (niezweryfikowany) w

Niestety droga i teren od rozwidlenia należy do "zabetonowanego" PGE które ma swoich pracowników w głębokim poważaniu. Nie ma zamiaru dogadać się z Kleszczowem, nie odpowiada ani na e-maile i pisma złożone w tej  prostej i oczywistej sprawie.

Jedyne co udało Mi się wywalczyć to likwidacja znaku zakaz wjazdu rowerów w kierunku do elektrowni. Może sami wybudujemy tę drogę w czynie społecznym będzie szybciej?

 

Wysłane przez racjonalista (niezweryfikowany) w

Wygląda na to, że ważniejsze jest pochwalenie się długością ścieżki niż jej funkcjonalnością. Sporo gmin takie ścieżki buduje, często sąsiadujących gmin. Ile lat trzeba, by ktoś myślał o ich łączeniu?

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia