Problem z zielenią miejską

pt., 09/06/2017 - 13:34 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Tak zarośniętych trawników i niewypielonych rabat w Bełchatowie jeszcze nie było. Redakcja niemal codziennie odbiera telefony od zniecierpliwionych tym mieszkańców. Problemy widać gołym okiem niemal na każdym osiedlu.

Problemy z zielenią miejską widoczne były już w drugiej połowie minionego roku. Tak źle jednak jak teraz jeszcze nie było. Jest czerwiec, a tak naprawdę konsorcjum odpowiedzialne za utrzymanie zieleni dopiero teraz rozpoczyna koszenia traw. Tam gdzie uporządkowano duże place, pozostawiono wysoką trawę w rabatach i przy chodnikach. Tak wysoką, że miejscami sięga pasa. Zachwaszczone reprezentacyjne rabaty gdzie chwasty są wyższe od roślin ozdobnych - to niemal standard.

Ludzie są zdenerwowani i dzwoniąc do redakcji nie przebierają w słowach.

Okazuje się, że prezydent miasta umowę na konserwację zieleni podpisała dopiero 10 maja. W poprzednich latach do tego czasu przynajmniej raz trawniki były już koszone.

Przetarg na usługi wygrało konsorcjum, w którego skład wchodzą Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej (jako lider konsorcjum) oraz łódzka firma GNOM Sp. z o.o. Umowa opiewa na sumę ponad miliona siedmiuset tysięcy złotych brutto.

TKB - Niewykoszone trawy - 09.06.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Europia (niezweryfikowany) w

Wogóle Bełchatów jest zaniedbany. Place zabaw są nieposprzątane, wokół jest dużo śmieci, liści i innych opadów z drzew. Zdarz się że brakuje jakiegoś elementu na placu lub w ławkach. Kiedys chciało mi się dzwonic i zgłaszac do UM ale ile można. Ktoś wkoncu jest za to odpowiedzialny.

Wysłane przez ikm (niezweryfikowany) w

Dobra zmiana hahahaha 

Wysłane przez abc (niezweryfikowany) w

Wg wąsiatego Owczarka wszystko jest OK. Może te nie koszone trawy mają nam zrekompensować drzewa, które magistrat chce wyciąć w parku w centrum? Albo może mają być w zamian sadu jabłoniowego. Co prawda nie zależy mi na tym, uważam to za idiotyczny pomysł, ale za to jest świetnym kolejnym już przykładem nieudolności tej władzy. Mieszkańcy Bełchatowa! Obudźcie się i za rok w wyborach przekreślmy tych szkodników i niszczycieli i zmiećmy ich raz na zawsze z naszej lokalnej sceny politycznej!!!

Wysłane przez dociekliwy (niezweryfikowany) w

to jest teren doln 305 - poznaję po bloku

Wysłane przez xyz (niezweryfikowany) w

wybraliście dobrą zmianę

Miasto Bełchatów jest utrzymywane w standardzie Radomska. Kiedy była poprzednia ekipa to miasto było czyste, posprzątane, skoszone itd. W tym zakresie standard obniżył się do C -Klasy piłkarsiej.

o zamiataniu już nie wspomnę ( na rondzie na Binkowie piasek leży a deszczu nie było już parę dni)

Ale teraz najważniejsze jest zgarnianie pieniędzy z umów i zatrudnianie ludzi z gminy bez umiaru i doświadczeń

 

Wysłane przez PANI (niezweryfikowany) w

os. Przytorze jest tak zarośnięte ze dzieci jak wbiegają na górkę to ich w tych wysokich trawach nie widać., że już nie wspomnę o skate parku. WSTYD WIELKI WSTYD

Wysłane przez radek (niezweryfikowany) w

Czwarty prezes w PGM potrzebny od zaraz

Wysłane przez Krzysztof (niezweryfikowany) w

Wąsaty Owczarek niech ucieka do Radomska!tto już firmy z Bełchatowa nie ma by z lodzi brać?kiedys jak Pan Kiljanczyk kosił wszystko bylo w terminie. Może wniosek o odwolanie Pana Wąsatego?

Wysłane przez Obiektywny (niezweryfikowany) w

 W poprzednich latach już w marcu można było kosić w tym roku w kwietniu jeszcze śnieg padał a do początków maja lało bez przerwy. Przypatrywałem się jak kosza park Jeziorańskiego i wygląda to naprawdę porządnie i ludzi i sprzętu więcej niż w latach ubiegłych, nawet kontenery podstawione po trawę. Może późno ale naprawdę profesjonalnie.

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Byle do wyborów, my mieszkańcy skosimy w mieście naszym ale tą nnniiieee udolną dobrą zmianę!!!

Wysłane przez Pola (niezweryfikowany) w

Trawy i place zabaw zaniedbane bardzo. Na binkowie tez

Wysłane przez Mieszkanka (niezweryfikowany) w

Dziwić się że są nie koszone trawy na osiedlach ,ulicach  i nie sprzątane ulice.Dobrze by było żeby zrobił to ktoś za darmo,Płacą coraz mniej, grosze i nikt nie chce tego robić.Trawy powinny być koszone już dwa razy,ale to jest oszczędność dla kogoś?  Co kogo obchodzi że sprzęt na takiej trawie się psuje.Płacą od metra. Brak gospodarności i pomyślunku. Na terenie Bełchatowa są firmy które mogą o czasie kosić trawę ,po co ktoś poza Bełchatowa ma robić usługę.

Wysłane przez Stan (niezweryfikowany) w

A może facet z Łodzi w PGM zamiast zatrudniać i układać się z miernotami w końcu wziąłby się do roboty i skosił trawkę. W końcu godziny przesiedziane w gabinecie z najlepszym "aniołem" osiedli może zaowocują strategią rozwoju PGM jakiego jeszcze nie było...

Taa..., chyba mnie poniosło.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Czekamy na realizację budżetu obywatelskiego ulice Słowackiego i Energetyków osiedle Przytorze.

 

Wysłane przez WK (niezweryfikowany) w

Nie tylko koszenie traw zlecane jest firmom zewnętrznym. Nie mamy w Bełchatowie osób godnych funkcji wiceprezydenta-trzeba było ściągnąć z Radomska, nie mamy godnych wiceprezesa PGM-ściągamy z Łodzi itd  itd. Nic dziwnego, że nieznane firmy wykonują robotę na od.ierdul. Kasę swoją wezmą. Z kim trzeba się podzielą. Nasze firmy niech upadają. Nasza młodzież niech szuka roboty w Anglii. 

Wysłane przez obrzydzony (niezweryfikowany) w

Co jeszcze w tym mieście zamierzają odpierd...lić. Jak dotychczas żadne konsorcja nie były potrzebne. Lokalne firmy bez problemu potrafiły się zaopiekować miejską zielenią. Może do sprzątania miasta też trzeba konsorcjum z jakąś łódzką lub radomszczańską firmą, bo w Bełchatowie nie ma fachowców do wykonywania tych jakże skomplikowanych czynności? Nie dość, że PGM odbiera rynek prywatnym firmom, to jeszcze wchodzi w konsorcja by pracy dla małych lokalnych firm odebrać jeszcze więcej. Włodarze miasta, czy interes Naszego miasta w ogóle Was nie interesuje, czy jesteście tak głupi, żeby tego nie zauważyć. Nazwać Was prostakami, to naprawdę mało. Może jednak dostrzegacie, że problemy, które Was przygniatają innym (mądrzejszym) nie stwarzały takiego problemu. Jak na razie żaden z wielu spadochroniarzy z innych miast nie wykazał się ponadprzeciętnymi zdolnościami, czy choćby zdolnością do utrzymania dawno temu wypracowanych standardów. LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY - TO BANDA NIEUDACZNIKÓW!!!

Wysłane przez Misiek1212 (niezweryfikowany) w

Jak sanikom opiekował się miastem a pgm zajmował się swoimi blokami wszystko ładnie działało a jak zimą jak pgm odśnieżał miasto nie dość że kiepsko to kosztem bloków które były bardzo rzadko odśnieżanie i tak samo jest teraz pgm kosi w pierwszej kolejności miejskie tereny a na drugim bloki

Wysłane przez Dega (niezweryfikowany) w

Groteskowe i śmieszne jest to wymaganie "koszenia trawników" przez "mieszczuchów" przybyłych z okolicy koszonej kosą łąki. Tak zwane tereny zielone w Bełchatowie, w tym trawniki osiedlowe, to wyjałowione siedliska chwastów i mchu, a ponieważ definicja "terenów zielonych" tu w Bełchatowie jest elastyczna, to miasto wydaje rocznie (razem z zarzadcami osiedli) szokującą kwotę około 2 mln zł. Skutek: po trzydziestu latach w miescie tereny zielone sa raczej terenami zagrożenia zdrowia...

Wysłane przez Michał (niezweryfikowany) w

Podejrzewam, że gdyby mieszkańcy się skrzyknęli i sami zaczęli kosić te trawska, to jeszcze by dostali mandaty. Za niszczenie zieleni miejskiej.

Wysłane przez OKS (niezweryfikowany) w

Nie ma co się dziwić, że jest jak jest, skoro na kluczowych stanowiskach na terenie miasta (chociażby wiceprezydent) władzę sprawują ludzie niezwiązani z Bełchatowem. Jak ma im zależeć i dbać o poprawę stanu/wizerunku miasta czy mieszkańców, skoro po 15:30 wracają do siebie i z Bełchatowem gó...no mają wspólnego...

Wysłane przez Moje miasto to ... (niezweryfikowany) w

Sensacje XXI wieku! :D:D:D

Wysłane przez walus (niezweryfikowany) w

PGM powinien zakupic kosy reczne i wygonic ta cala administracje na czele zPrezesami do koszenia trawnikow chociaz bylo by troche pozytku .

Wysłane przez Misiek1212 (niezweryfikowany) w

Od kiedy PGM zajmuje się miastem to katastrofa jest, PGM już pokazał jak dbał o miasto podczas zimy, że nawet przystanki nie były odśnieżane dopiero po interwencji. Najlepiej zrobili koło ronda solidarności jest tam wielki obszar zieleni no i przed tą linią wysokich krzaków skosili trawę a za tą linią krzaków już nie skosili tam gdzie dzieci i ludzie chodzą z psami. Nie wspomnę już o tym że jak mocno są zaniedbane bloki PGMu bo muszą najpierw miasto obskoczyć a później dopiero bloki. BSM z bloku obok nie długo będą już drugi raz kosić a PGM dopiero nie dawno przed moim blokiem skosił. 

Wysłane przez Aneta (niezweryfikowany) w

Wykosić pas trawy o szerokości metra/półtora od krawężnika (ul. Staszica obok parku), a resztę zostawić żeby rosła dalej - to jakiś nowy tren w koszeniu trawy w Bełchatowie?

Człowiek jak chce wieczorem pobiegać, to aż strach oblatuje, czy przypadkiem jakiś dziad z tych chaszczy nie wyskoczy!

 

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia