Przedstawiciel PGE Skry w sztabie reprezentacji Polski dziewcząt

wt., 11/12/2018 - 13:42 -- Ilona Wróblewska
foto: Puha-volley

Dominik Posmyk na co dzień pracujący w sztabie szkoleniowym PGE Skry Bełchatów rozpoczął współpracę z siatkarską reprezentacją Polski dziewcząt U-14.

Od 13 do 16 grudnia w oleckiej hali Lega zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Wschodniej w Siatkówce Dziewcząt U-14. W sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski znalazł się przedstawiciel PGE Skry Dominik Posmyk.

Sam wyróżniony podkreśla że gdy dostał propozycję pracy z reprezentacją, nie zastanawiał się ani chwili - mimo, że nigdy wcześniej nie miał styczności z żeńską siatkówką.

Wygrana turnieju daje bezpośredni awans do mistrzostw Europy. W przypadku drugiego lub trzeciego miejsca reprezentacja Polski będzie musiała powalczyć w kwietniowych barażach. Grupowymi przeciwniczkami reprezentacji Polski będą drużyny Białorusi, Estonii i Litwy. W grupie A zmierzą się Gruzja, Łotwa, Rosja i Ukraina. Rozgrywki grupowe potrwają trzy dni. W ostatni, czwarty dzień turnieju, każda z drużyn zmierzy się przeciwnikiem, który zdobył analogiczne miejsce w drugiej grupie. W finale wystąpią zwycięzcy grup.

Zatem czekamy na sprzyjające wyniki i życzymy przedstawicielowi PGE Skry powodzenia w debiucie w biało-czerwonych barwach.

Źródło: 
skra.pl

TKB - Dominik Posmyk z powołaniem do kadry - 11.12.2018

Tagi

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane