PODZIEL SIĘ

W 6. kolejce Ligi Mistrzów PGE Skra przegrała wyjazdowe spotkanie z Chaumont VB 2:3. Bełchatowianie już po poprzedniej kolejce byli pewni awansu do fazy pucharowej.

Początek spotkania w Reims należał go gospodarzy, dla których był to mecz o "być, albo nie być" w Lidze Mistrzów. Francuzi zachwycili zwłaszcza grą w ataku, a bełchatowianie mieli problemy z wykończeniem pierwszej akcji. Partia otwarcia zakończyła się zwycięstwem Chaumont do 22.

Mistrzowie Francji grali swobodnie i w drugim secie ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza (25:19). W trzeciej partii obraz gry uległ zmianie i to PGE Skra znalazła się wreszcie na prowadzeniu, którego nie pozwoliła już sobie odebrać. Więcej było pozytywów, ważnych skończonych ataków, a Francuzi częściej odbijali się od bełchatowskiej ściany i tak PGE Skra wróciła do gry. W czwartym secie gospodarze znów byli w natarciu, ale bełchatowianom udało się przetrzymać ich szturm,oprowadzili do tie-breaka, w nim mieli nawet piłkę meczową, ale to Chaumont zadało decydujący cios, wygrywając 16:14.