Po 14 meczach z rzędu bez porażki bełchatowianie z Krakowa wrócili na tarczy. W meczu 7. kolejki T-mobile Ekstraklasy podopieczni Kamili Kieresia przegrali z Wisła Kraków 1:0.

Po spotkaniu trener PGE GKS Bełchatów Kamil Kiereś powiedział: Kraków to piękne miasto, ale bardzo nieprzyjemne pod względem piłkarskim dla zawodników z Bełchatowa. Przyjechaliśmy na stadion Wisły, aby walczyć o punkty, zdając sobie jednak sprawę, że nie jesteśmy faworytem Martwi mnie na pewno, jak wyglądało spotkanie w pierwszej połowie. Daliśmy się zdominować Wiśle, która m.in. poprzez krótkie podania kreowała swoją grę. Nie potrafiliśmy się w tym odnaleźć. Zabrakło w tej części spotkania kreatywności, a efektem dominacji krakowian był stracony przez nas gol. Po przerwie ustawiliśmy się bardziej ofensywnie, zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Na pewno czerwona kartka dla jednego z rywali pozwoliła uczynić naszą grę jeszcze bardziej ofensywną. Zabrakło jednak jakości ostatniego podania czy strzałów na bramkę. Na pewno czuję niedosyt po tym meczu.