Przewodnicząca odwołana

pt., 02/06/2017 - 15:59 -- Dariusz Laszczyk
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Na specjalnej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu znalazły się tylko punkty dotyczące zmian personalnych. Tym razem dotyczące odwołania dwóch członków prezydium rady: Doroty Pędziwiatr i Dariusza Roguta oraz powołania nowego przewodniczącego.

Obie odwoływane osoby to członkowie PiS, a dodatkowo, przewodnicząca Dorota Pędziwiatr to prywatnie siostra posła Dariusza Kubiaka również z PiS. Zanim jednak doszło do głosowania, radni spierali się czy jest to zgodne z prawem, bowiem według opinii prawnej do takiego głosowania mogłoby dojść dopiero na kolejnej sesji. Ostatecznie radni nie odstąpili od planu i głosowania się odbyły. Za odwołaniem przewodniczącej oddano 12 głosów, przeciw takiej decyzji zagłosowało 11 radnych.

Mając na uwadze, że PiS ma większość w radzie - 12 z 23 radnych, oczywiste jest to że za odwołaniem partyjnych kolegów musieli głosować również radni Prawa i Sprawiedliwości. Kolejnym punktem było powołanie Przewodniczącego Rady Powiatu. Jedynym kandydatem był Karol Orymus zgłoszony przez radną Elżbietę Kołatek podobno w imieniu PiS, bo zgody co do rekomendacji w partii też nie było. Radni tą kandydaturę przegłosowali. Za oddano 13 głosów , przeciw było 4 radnych. Głosów wstrzymujących 6.

Ostatnim zaplanowanym punktem było odwołanie Dariusza Roguta z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Głosowanie przebiegło podobnie jak w przypadku przewodniczącej z wynikiem 12 za odwołaniem, 11 przeciw. Po tej decyzji prezydium rady ma ponownie dwóch członków wiceprzewodniczącego Damiana Nowaka i nowo wybranego przewodniczącego Karola Orymusa.

TKB - Przewodnicząca odwołana - 02.06.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez stopradomsku (niezweryfikowany) w

Przewodnicząca Klubu Radnych PiS w Bełchatowie chyba lepiej wie w czyim imieniu zgłasza kandydata w przeciwieństwie do autora artykułu.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

ale numer

Wysłane przez niki (niezweryfikowany) w

koniec prywatnego folwarku posła.Ta Pani nie zasłużyła na żadną swoją funkcję.Do PiS WESZŁA PO TO,BY ZOSTAĆ DYREKTORKĄ.Na przewodniczącą forsował brat.niech sama coś osiągnie

Wysłane przez getyk (niezweryfikowany) w

Orymus też niech coś sam osiągnie, przecież głosował jak chcieli bo obiecali mu wicedyrektora

Wysłane przez WK (niezweryfikowany) w

Nie ona jedyna na PIS-e pojechała. Ale czy tak konkretny jakiś zarzut ktoś ma? Jeżeli jedyny zarzut to "brat... PIS... " to znaczy, ze wszelkie zarzuty to jedynie zawiść, zazdrość.

Wysłane przez bełkot (niezweryfikowany) w

Orymusowi zrobiono z mózgu sieczkę. Senator go wycycka a jak będzie niepotrzebny to wypad. Jeśli spróbuje mieć własne zdanie usuną go

Wysłane przez Uczeń (niezweryfikowany) w

Co zrobił ten młody człowiek Orymus dla naszego powiatu ??? Zna ktoś jego drogę zawodową, gdzie pracował i czym kierował ? Przecież to jest już nawet nie śmieszne tylko żałosne. Szkoda tego młodego człowieka, zanim rozpocznie dorosłe życie zawodowe to od razu skończy. Niech się sam przekona, że życie i praca nie jest łatwe.

Wysłane przez ? (niezweryfikowany) w

A ty co zrobiłeś dla naszego powiatu ?? "Niech się sam przekona, że życie i praca nie jest łatwe" co ty wogóle pier..lisz? Facet ponad 30 lat i jeszcze kariery zawodowej nie rozpoczął ? wracaj lepiej uczniu do szkoły bo się twoja mama dowie, że jej tableta zabrałeś i będziesz miał kuku

Wysłane przez JOW (niezweryfikowany) w

Może to Pan Senator powinien zostać tym przewodniczącym.                                                        Może wtedy by się wykazał co potrafi. Wtedy wszyscy by się dowiedzieli, że nie potrafi nic. Tak zniszczony PiS w Bełchatowie to tylko jego zasługa. Przez tyle lat wycinał wszystkich młodych i zdolnych, ot taki zwykły pęd do władzy. Przyjdzie i na niego kolej, a w wyborach samorządowych PiS przegra przez takich pseudo-polityków jak on. Wstyd.!!!!!!

Wysłane przez txt (niezweryfikowany) w

Orymus przechodzi ospę w tym wieku wiadomo że estetycznie wygląda to delikatnie mówiąc bardzo źle. Wszystkie portale pokazały archiwalne zdjęcia, nawet dziennik takiego użył w swojej galerii. Tylko dolsat znów zachował się ostatnia hiena. Dodacie ten wpis czy nie ale pamiętajcie że ludzie to widzą.

Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w

Miśki namieszali, muszą ponieść konsekwencje..

Wysłane przez wkurwiony chrze... (niezweryfikowany) w

Ludzie, jestem chrześcijaninem, ogólnie za PISem, ale to, co wy odwalacie w Bełchatowie, woła o pomstę do nieba. To, że PIS mający samodzielną większość w Powiecie i prawie samodzielność w Mieście od półtora roku odwala takie szopki, jest żenujące. Prezydent z PIS-u, jakby nie z PIS-u, Senator wykształcony technicznie człowiek, zamiast robić coś ambitnego zajmuje się prostackim działaniem polegającym ostatecznie na wkładaniu kija w szprychy, Poseł, niewykształcony z kolei, próbuje za, to działać jak mentor z tytułem profesora, będąc zwyczajnie nieudacznym. W Bełchatowie mieszka ponad 60 tys mieszkańców (chyba jeszcze), oni na to wszystko patrzą i rzygać im się chce. Z samego faktu, że pies z kulawą nogą nie uśmiechnie się do zdrajców z platformy (mówię o mieszkańcach, a nie o zdradzieckim układzie politycznym w Powiecie), nie wynika fakt reelekcji. Miasto Bełchatów dotychczas słynęło z największej kopalni i elektrowni konwencjonalnej, jego stan odpowiadał przedrsostkom naj..., dzisiaj słynie z wizyty Misiewicza, syfu w Powiecie i marazmu w Mieście (nic się nie robi - to chyba widzi każdy). Pomijając różne dziwne nominacje, to minęło już 1,5 roku, nawet Leper po roku, był już wygadany, opalony, miał wiedzę i nie chodził w swetrze. Gdzie wy . jesteście?, chowając się po kątach? Bełchatów był miastem ludzi ponadprzeciętnie ogarniętych, co Wy z tym robicie! PIS pokazuje, że Polska ma potencjał, a wy, co pokazujecie?, że Bełchatów to banda Baranów? Zróbcie coś konstruktywnego, może wreszcie!, tylko skonsultujcie z kimkolwiek naćpane pomysły, bo wyjdzie jak zwykle. POWODZENIA (coraz trudniej mi to przychodzi).

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia