Równorzędne skrzyżowania na osiedlach

czw., 11/05/2017 - 14:06 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Osiedlowe uliczki będą równorzędne. Magistrat planuje zmiany organizacji ruchu, które popiera policja. Zanim jednak nastanie nowy ład, pomysł ten ma zostać poddany konsultacji społecznej.

Zmiana organizacji ruchu i wprowadzenie jednej zasady na osiedlach, mówiącej o tym, że skrzyżowania są równorzędne. Ten zabieg ma poprawić bezpieczeństwo. Obecnie na niektórych uliczkach obowiązuje oznakowanie wskazujące drogę z pierwszeństwem, a na niektórych nie. Mieszkańcy w tych przypadkach często sami uznają, która z krzyżujących się uliczek jest drogą główną i to powoduje zamieszanie, może też być przyczyną groźnych sytuacji.

Zdaniem policji i magistratu ujednolicenie zasad ruchu na osiedlach poprawi sytuację, choć przez pierwsze tygodnie może dochodzić do większej ilości zdarzeń na osiedlach. Kierowcy jeżdżą po osiedlach na pamięć, nie patrząc na znaki.

Dlatego jeśli zmiany będą wprowadzane to w wakacje, kiedy ruch jest mniejszy. Pierwszym osiedlem, w których zapanuje nowy ład, jeśli pomysł znajdzie akceptację, będzie Dolnośląskie.

TKB - Równorzędne na osiedlach - 11.05.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez BLOKOWIEC (niezweryfikowany) w

Jest wiele innych problemów na osiedlach np: wąskie ulice osiedle Przytorze ul Słowackiego i wiele innych na bełchatowskich osiedlach,brak parkingów,dziurawe drogi.Jak zwykle robimy to co jest zbędne.Możliwe że policja pragnie dorobić na mandatach, oj będzie wesoło.Proszę o podanie kosztów tej rozróby zmiany organizacji ruchu - KOLEJNY WSTYD

 

Wysłane przez zingo (niezweryfikowany) w

Chyba znów kogoś pogieło !! ludzie nie potrafią ogarnąć się na parkingach przed sklepami nie znają zasad a tu chcą wprowadzać chaos na osiedlach gdzie się ludzie już przyzwyczaili do tego jak jest, kużwa drogi naprawiać a nie zamęt wprowadzać !!! gońcie kierowców z telefonami w ręku przy uchu bo to plaga !!! i będzie mniej kolizji

Wysłane przez janek (niezweryfikowany) w

czyżby ktoś w magistracie miał zakład blacharski? najlepiej w całym mieście zrobić skrzyżowania równorzędne.

 

Wysłane przez Kliku (niezweryfikowany) w

Zmiany ok! Ale na 3 tygodnie przed wdrożeniem powinny zawisnąć ogłoszenia na klatkach informujące o zmianie organizacji ruchu i z przypomnieniem kierowcą o zasadzie prawej ręki!!! A i jeszcze przypominam władzom miasta że na oś. Dolnośląskim mieszkają wyborcy którzy chcieli by wreszcie jeździć po równych nawierzchniach wolnych od dziór i wulkanów ze studzienek.

Wysłane przez Pieszy - kierowca (niezweryfikowany) w

Ja widzę inny problem na osiedlach. Otóż praktycznie WSZYSCY kierowcy nie widzą, zapominają o niebieskim znaku przy każdym osiedlu, który wskazuje strefę zamieszkania. Drodzy kierowcy znak ten ogranicza prędkość do 20 km/h (wszyscy ignorują) oraz znak ten oznacza, że PIESZY MA PIERWSZEŃSTWO - pieszy jest świętym. Ale kierowcy znak ten mają gdzieś i gnają przez osiedla niczym boli formuły I. 

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Może najpierw wypadałoby naprawić nawierzchnię jezdną, szczególnie na osiedlach, gdzie droga wygląda jak ser szwajcarski a następnie zabrać się za modyfikację/zmianę oznakowania poziomowego.

Wysłane przez abc (niezweryfikowany) w

Haha, a pamiętacie, co było koło PGE? Same stłuczki, bo nasi cudowni "kierowcy" nie umieli się poruszać na skrzyżowaniu równorzędnym... i już od dawna jest tam zmiana organizacji. Ale przecież wąsiaty z Radomska wie lepiej, co w Bełchatowie się sprawdzi. A cały PiS to już w ogóle wszystko wie najlepiej...

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie po co te dziury w jezdniach na os.dolnośląskim. Czy one czemuś mają służyć czy co. Niech ktoś z urzędu miasta się wypowie i mi to wyjaśni.

Wysłane przez Adamski (niezweryfikowany) w

Niech ten prezydent z radomska lepiej zajmie się dziurami w drogach, bo mu się kółka urwią ... aaaa, zapomniałem on rozbija się służbowym.

Wysłane przez PIOTR (niezweryfikowany) w

Zapraszam na spacer na BINKÓW , DOLNOŚLĄSKIE, zapewniam cudowne zapachy z oczyszczalni.

W końcu śmierdzi czy nie śmierdzi.

Proszę nie ściemniać bo to dopiero temperatury + 20 C.

Wysłane przez Michał (niezweryfikowany) w

W zeszłym tygodniu znowu śmierdziało. W tym tygodniu może nie będzie. Prognoza pogody przewiduje bardzo słaby wiatr.

Wysłane przez Bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Dziury!!! Pozapadane studzienki!!!! Ciemności egipskie!!!! Smród!!!!!!!! Dworzec autobusowy na zadupiu!!!!!! To są efekty z jakimi zostawiła nas poprzednia ekipa rządząca. Aktualną ekipę zapamiętamy po korkach na osiedlach hehehe

Wysłane przez os (niezweryfikowany) w

seria mandatów psiarskich na osiedlach to jest dopiero kabaret...

Wysłane przez mieszkaniec osiedla (niezweryfikowany) w

Einstein twierdził, że dwie rzeczy są nieskończone : kosmos i głupota ludzka ( odnośnie kosmosu miał wątpliwości). Powyższe zdanie doskonale opisuje działania obecnych urzędników w magistracie. Na jednym osiedlu wprowadzą skrzyżowania równorzędne, na drugim jazda wg oznakowania, to może na trzecim ruch lewostronny i winiety na teren BSM-u. Tak najlepiej zajmować się głupotami a podstawowe rzeczy (parkingi, przejścia dla pieszych, chodniki dla pieszych) same się zrobią. Pozostają niezrealizowane pomysły poprzedniej ekipy co do usprawnienia ruchu ( skrót z Wojska Polskiego przez Przemysłową na Binków, rondo na Wojska Polskiego itp.) za realizację których – przynajmniej wycenę nikt się nie bierze. Powstają za to pomysły równie kretyńskie co szkodliwe społecznie (przeniesienie pomnika Mickiewicza i postawienie na jego miejscu pomnika Kaczyńskiego, czy restauracja „ u Marioletki”. RODACY WYTRZYMAJMY DO WYBOROW I UCZMY SIĘ NA BŁĘDACH (własnych błędach) pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia