Rekonstrukcja historyczna

wt., 10/10/2017 - 14:16 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

To było widowisko na najwyższym poziomie. 70 rekonstruktorów, efekty pirotechniczne przygotowane przez najlepszych w branży i trzy epizody z początku II wojny światowej. Tak popularny „Energetyk” uczcił rocznice urodzin patrona szkoły Ludwika Czyżewskiego.

To była żywa lekcja historii, opowiedziana z detalami przez rekonstruktorów oraz lektora znanego z sieci jako „Irytującego Historyka”. Na polu bitwy oddziały polskie i nazistowskich Niemiec oraz cywile uciekający z Wielunia ostrzeliwani przez lotnictwo hitlerowskie.

Dopracowane szczegóły, realistyczne wyposażenia wojskowe oraz efekty pirotechniczne zrobiły olbrzymie wrażenie na widzach. Trzy przejmujące epizody z pierwszych dni wojny, opowiedziane zostały z wyczuciem i prawdą historyczną.

Rekonstrukcja Historyczna była jednym z kilku punktów zorganizowanych przez szkołę z okazji rocznicy urodzin patrona placówki.

TKB - Rekonstrukcja historyczna - 10.10.2017

TKB - Rekonstrukcja historyczna - 10.10.2017

Zdjęcia: 
Tagi

Komentarze

Wysłane przez Konrad (niezweryfikowany) w

Dlaczego nikt nigdzie nie informował, że było coś tak fajnego? To miało być tylko dla "wtajemniczonych?" Co za paranoja!

Wysłane przez Piotr (niezweryfikowany) w

Konrad - informowali tylko ty przegapiłeś. Sprawdź archiwum tkb.

Wysłane przez Popieram (niezweryfikowany) w

O wszelkich imprezach dla dzieci dowiaduje sie ze juz sie odbyly. Porzadna tv a nie potrafią informowac zanim sie cos odbedzie. Sadze ze to lekcja historii nie tylko dla uczniow szkoly ale i dla lazdego innego młodego polaka!!!

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

Będzie nagranie z pokazu naszych wojowników, ktorzy walczyli w Iraku? Fajnie by było to zobaczyć jak ktoś nie mógł na żywo.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia