Rewitalizacja Placu Wolności

czw., 25/05/2017 - 14:43 -- Danuta Rękawica
foto: Miasto Bełchatów

W okolicach sierpnia mają ruszyć prace na Placu Wolności. Teren ma zostać poddany rewitalizacji, a w jego obrębie stanie m.in. pomnik Józefa Piłsudskiego.

Park przy placu Wolności ma zyskać drugie życie. Około sierpnia mają ruszyć prace przy rewitalizacji tego terenu. Jak podaje miasto inwestycja ma kosztować ponad 6 mln złotych. Jak na razie Bełchatów uzyskał pozwolenie na dokonanie zmian. Teraz musi zostać wyłoniony wykonawca. Przetarg nie został jeszcze rozpisany, choć początek prac planowany jest mniej więcej na miesiąc sierpień. Na początku zrewitalizowane mają zostać m.in. wodociągi i kanalizacja oraz nawierzchnia ulic.

Sam plac Wolności ma być podzielony na trzy części. W pierwszej ma stanąć pomnik Józefa Piłsudskiego, który odsłonięty ma zostać w setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. W kolejnej znajdzie się obelisk poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu i ofiarom katastrofy smoleńskiej. Natomiast trzecia część przygotowana będzie dla dzieci. W niej znajdzie się plac zabaw, minisiłownia i zielony labirynt. Oprócz tego zaplanowano m.in. fontanny i miejsca do wypoczynku.

Wyznaczający obecnie centralną część parku na Placu Wolności pomnik Adama Mickiewicza nie zostanie poddany rewitalizacji i ma zostać przeniesiony na ul. Edwardów, w okolice Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, którego patronem jest właśnie Mickiewicz. Prace rewitalizacyjne placu Wolności mają zakończyć się w przyszłym roku.

TKB - Rewitalizacja Placu Wolności - 25.05.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez tede (niezweryfikowany) w

Park Żula- idealne miejsce na pomnik kaczyńskiego. Rechot historii

Wysłane przez lisn (niezweryfikowany) w

Jak zwykle CIEMNOTA GŁUPOTA I ZACOFANIE .Portret pajacyków Bełchatowa

Wysłane przez Bełchatowianin (niezweryfikowany) w

60 lat może więcej jak Mickiewicz spogląda na Bełchatów.co złego on uczynił zeby go wygonić z tego miejsca.Pomnik pana marszałka -zgoda. PIS się konczy-to i pomnik pana Kaczynskiego jest w tym miejcu nie potrzebny.Jest piękne miejsce w parku przy ulicy Lipowej lub inne dogodne miejsca

Wysłane przez Bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Cały  projekt   rewitalizacji  Placu  Wolności    bardzo  mi  się  podoba  i  oby  prace   szybko  się  rozpoczęły  i   pomyślnie   zakończyły  a  Bełchatów   niech  nam  pięknieje.  

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

No właśnie niech Bełchatów pięknieje. Jak PLUS rządził to piękniał a teraz brakuje kwiatów i nikt nie sprząta.

Wysłane przez anton (niezweryfikowany) w

Super miejsce i w sam raz dla tak zasłużonych- park żula dla żuli , jeden i drugi pierdoła, jeden pierdoła z kotkiem, drugi, żydowska pierdoła na kasztance. nic dodać nic ująć.

Wysłane przez abc (niezweryfikowany) w

Z parku chcą zrobić dziwny skwer, bez cienia, bez zieleni, bez charakteru... Przecież w tych projektach nie ma właściwego żadnego z pięknych drzew i krzewów, które tam rosną, i które stanowią o tym, że jest to park. Chcą zrobić jakieś nudne, zabetonowane nie-zielone coś. Tak samo bezpłciowe jak wszystkie ich pomysły... Skończcie z tym szaleństwem i zostawcie ten park w spokoju!!!

Wysłane przez Historyk (niezweryfikowany) w

Każdy reżim potrzebuje swojego "placu defilad" Kim, Putin, Łukaszenka ...

Wysłane przez Bełchatowianin (niezweryfikowany) w

że,mnie popieracie.

Wysłane przez Dzik (niezweryfikowany) w

A dlaczego ma nie być pomnika twórcy naszej niepodległości Romana Dmowskiego? Mam nadzieję że nie wytną tam zieleni i zostawią ją jak jest.

Wysłane przez zla (niezweryfikowany) w

GDZIE. SĄ. DRZEWA?! Naprawdę UM chce wyciąć najstarsze drzewa w mieście i zniszczyć jedyne miejsce, które przypomina prawdziwy park? Ludzie, te drzewa tam rosły wcześniej niż nasi dziadkowie przyszli na świat, to jakiś skandal! Można poszerzyć alejki, posadzić krzewy, zamontować monitoring ale po co wycinać wszystko w pień i robić betonową pustynię z kilkoma patykami...

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Ale najlepsza to jest kwota jaką ma to kosztować - ponad 6 mln !!!!!!!!

Można te środki przeznaczyć na wiele innych bardziej potrzebnych rzeczy.

Wysłane przez opój (niezweryfikowany) w

Dmowskiego ? a po co nam pomnik faszysty ?

Wysłane przez Żenada (niezweryfikowany) w

Żenada to stanowczo za mało na podsumowanie takiego pomysłu.

Wysłane przez Opamiętajciesię (niezweryfikowany) w

6 milionów po to żeby zniszczyć kawałek historii, no to się nazywa sukces obecnej władzy! Za jeden milion naprawdę można wyremontować i odświeżyć to co jest obecnie. Szkoda że nikt nie pisze co ze starymi drzewami, i jakie będą roczne koszty utrzymania tego /wizjonerstwa/. Zostawcie Mickiewicza na swoim miejscu !!!!!!!

Wysłane przez kamieniarz (niezweryfikowany) w

No będzie co za kilka lat rozbierać wystarczy że ludzie zmądrzeją i PiS nie będzie przy władzy

Wysłane przez pakol (niezweryfikowany) w

dobra zmiana w kur.....e je....ni

Wysłane przez historyk (niezweryfikowany) w

A kto to był Lech Kaczyński czy on też tyle zrobił dla Polski co Jan Paweł II, że też będzie miał pomnik 

Wysłane przez akos (niezweryfikowany) w

łapy precz od tego parku.. zostawcie go w spokoju.. Pani Prezydent, pani da sobie spokój z tym parkiem..  dlaczego nikt nie pyta mieszkańców a wybory niedługo.....

Wysłane przez isztwan (niezweryfikowany) w

zróbcie reportaż z parku Jeziorańskiego,UM chyba zapomniał że w parkach trzeba kosić trawe,a ta urosła nie tylko po kolana ale w niektórych miejscach po pas,nie wiem pieniedzy brakuje czy co?wstyd że mamy takie zaniedbane parki............

Wysłane przez ja (niezweryfikowany) w

Nie tylko parki są zarośnięte. Cale miasto jest zarośnięte.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

niech ta dobra zmiana odjedzie i to będzie dobre dla miasta.Mariole na wóz jak Jagne i za miasto.CGC

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Przecież to jakiś żart. OBELISK KACZYŃSKIEGO ??? Niby po co?. Ten park to stare drzewa, o które wystarczy trochę zadbać a 6 mln wydać na inne , pilniejsze potrzeby . Np. na koszenie i tak już nielicznych trawników.

Wysłane przez Nann (niezweryfikowany) w

Jakie to żenujące.

Odświeżyć można. Nawet należy. 

Cóż jednak Kaczyński zrobił dla Polski i przede wszystkim dla Bełchatowa? A Smoleńsk  to w naszej gminie leży?!  Nijak się to ma do naszego miasta :/

I na dodatek z projektu wynika, że powstanie kolejne betonowisko...

Wysłane przez Stare Zezłoszcz... (niezweryfikowany) w

Ludzie! Co to za debilizm? Teraz taka moda, żeby większość zieleni powycinać w cholerę i zalać betonem jak na Narutowicza? Ktoś w zachwycie nad tym klocem nastawiał estrad, jakby wszystkie gwiazdy świata chciały jeden przez drugiego występować na potęgę. Fontanna? Kogo oszukujecie? Będą dziury w klocku jak na placu Narutowicza. Siłownia dla dzieci...? Serio? Rozmach na poziomie Nowego Jorku... w sumie czego oczekiwać, w Bełchatowie buduje się tylko markety. No bo marketów mamy za mało i nie ma gdzie musztardy kupić. Galerie są już dwie (jedna nieczynna ale co tam - jest!), a cały czas wydawane są pozwolenia i buduje się następne betonowe klocki. Normalnie takie piękne to nasze miasto, że tylko na środku nas**ć!

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia