Rozpoczął się X Międzynarodowy Kongres Węgla Brunatnego

pon., 16/04/2018 - 13:32 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

„Węgiel brunatny – dziś i w przyszłości” to hasło X Jubileuszowego Międzynarodowego Kongresu Górnictwa Węgla Brunatnego, który właśnie dzisiaj rozpoczął się w Bełchatowie.

Kongres otworzył Grzegorz Tobiszowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii. Wiceminister mówił o wadze jaką ma sektor węgla brunatnego dla bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wypracowanym programie na najbliższe lata dla tego sektora.

Karol Młynarczyk wicewojewoda łódzki mówił o znaczeniu działalności PGE GiEK S.A zarówno dla kraju jak i dla naszego regionu.

Podczas otwarcia kongresu Adam Mirek prezes Wyższego Urzędu Górniczego podkreślił wagę bełchatowskiej kopalni na energetycznej mapie kraju.

Ryszard Wasiłek mówił o znaczeniu grupy PGE w procesie wytwórczym polskiej energii i potrzebie uruchomienia odkrywki Złoczew.

Sławomir Zawada prezes PGE GiEK S.A dziękowała parlamentarzystom i osobom zaangażowanym w uzyskanie decyzji środowiskowej dla Złoczewa. Mówił o perspektywie uzyskania jeszcze w tym roku koncesji na to złoże.

Kongres potrwa do środy.

TKB - - .2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez mino (niezweryfikowany) w

A czy zreferowali uciążliwy hałas dla Janówki,cząści Osin,Tataru.Mają na to rozwiązanie? Czy tylko robić ,,mądre twarze,,

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane