Sławomir Malinowski przewodniczącym Rady Powiatu

śr., 21/11/2018 - 11:04 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dzisiaj po raz pierwszy obradowali radni nowej kadencji Rady Powiatu. Inaugurująca sesja to czas zaprzysiężenia nowych radnych i podejmowania pierwszych decyzji personalnych.

Sesję rozpoczął radny senior Tadeusz Dobrzański. Wszyscy radni odebrali zaświadczenia poświadczające otrzymanie mandatu do Rady Powiatu. Następnie każdy z radnych złożył ślubowanie.

Radni zgłaszali uwagi odnośnie braku spełnienia wymogu transmitowania na żywo obrad rady. Ta faktycznie nie była transmitowana ponieważ wyjątkowo zorganizowana była w sali Centrum Kształcenia Praktycznego, które nie ma odpowiedniego systemu. Jest to uchybienie, ale jak tłumaczono nie ma ono wpływu na ważność podejmowanych dzisiaj decyzji.

Radni zdecydowali dzisiaj o wyborze prezydium. Na funkcję przewodniczącego rady zgłoszono tylko jedną kandydaturę Sławomira Malinowskiego, który mandat do rady otrzymał startując z list Prawa i Sprawiedliwości. Sławomir Malinowski to wieloletni samorządowiec z dużym doświadczeniem. Przez kilka kadencji był burmistrzem Zelowa.

Wybór przewodniczącego odbywa się bezwzględną większością głosów przy połowie obecności radnych. Dzisiaj na sesji obecni byli wszyscy radni.
Sławomira Malinowskiego poparło 20 radnych, nikt nie był przeciw 3 radnych wstrzymało się od głosu.

TKB - Sławomir Malinowski przewodniczącym Rady Powiatu - 21.11.2018

Tagi

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

21/02/2019 - 10:39
Śniadanie biznesowe GKS-u
Komentarze: 1
21/02/2019 - 10:36
Penchew o grze Onico
21/02/2019 - 10:26
Rieu ponownie w kinie Kultura
Komentarze: 1