Skra Bełchatów wygrała drugi półfianłowy mecz o Mistrzostwo Polski. Podobnie jak w pierwszym bełchatowianie wygrali 3:2. W finale zmierzą się z Zaksą, która w drugim półfinale pokonała siatkarzy z Olsztyna.

Drugie spotkanie Skry z Treflem podobnie jak pierwsze starcie było bardzo emocjonującym widowiskiem. Siatkarze z Gdańska, pomimo porażki u siebie, zapowiadali walkę. Słowa dotrzymali, bo spotkanie trzymało w napięciu od początku do końca. Pierwszego seta wygrali bełchatowianie – do 19. W drugim siatkarze Trefla pokonali Skrę walcząc na przewagi – wynik 31:33. Trzeci set dość łatwo wygrała Skra do 17 i wydawać się mogło, że czwarty będzie tylko formalnością. Ale nie był. Znów walka toczyła się do końca i to siatkarze z wybrzeża go wygrali – do 24. Piąty set mógł dać nadzieję Treflowi na przedłużenie walki, ale zawodnicy Skry nie chcieli przedłużać gry o finał o kolejny mecz i walczyli do końca. Skutecznie. Wygrali 15:13 i zostali pierwszymi finalistami. Pierwsze finałowe starcie już 2 maja o 20:30 w Bełchatowie. Kibiców zapraszamy do kibicowania w Hali Energia lub przed telewizorami – transmisja na żywo w Polsacie Sport w sieci DOLSAT.