"Skwer Smoleński" i posąg Piłsudskiego

pt., 06/04/2018 - 13:23 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Trwają prace w parku przy placu Wolności. To pierwszy etap rewitalizacji śródmieścia, której koszt wyniesie 9 milionów złotych. Na 11 listopada całość łącznie z pomnikiem Józefa Piłsudskiego i „Skwerem Smoleńskim” ma być gotowa.

Pomnik stanie w parku Wolności blisko ronda. Posąg Józefa Piłsudskiego ustawiony będzie na postumencie. Marszałek zwrócony będzie twarzą do ulicy Piłsudskiego.

Koszt powstania pomnika to blisko 42 tysiące złotych na postument, na którym zostanie ustawiony odlew z brązu, oraz sam posag Piłsudskiego , który kosztować będzie około 100 tysięcy złotych.

Pieniądze na postument przekaże miasto. Ta kwota została przewidziana w planie inwestycji rewitalizacji śródmieścia.

Pieniądze na wykonanie odlewu ma zebrać Społeczny Komitet Budowy Posągu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na razie jest to około 14 tysięcy złotych. Komitet jest jednak przekonany, że uda im się uzbierać całość potrzebnej kwoty i nie będzie potrzeby sięgania do kasy miasta.

Z wnioskami o wsparcie finansowe już wystąpiono do lokalnych firm, będzie organizowany „Piknik u Marszałka” i wiele innych akcji. Sprzedawane są cegiełki i zostało uruchomione specjalne konto zbiórki. Całość kwoty powinna być zebrana w połowie września, tak by zdążyć przed 11 listopada.

Naprzeciwko marszałka, po drugiej stronie ronda, bliżej ulicy Kaczyńskich powstanie „Skwer Smoleński”. Będzie to miejsce upamiętniające ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której śmierć poniosło 96 osób.

TKB - Skwer i pomnik - 06.04.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Obywatel (niezweryfikowany) w

A czy pani zapytala obywateli o skwer smoleński jaki rząd takie cale panstwo .To jest chore bo robia co chca i wszystkich mają gdzieś ale pamietacie wybory juz blisko i podziekujemy pani

Wysłane przez kasia (niezweryfikowany) w

Całe to przedsięwzięcie jest tylko i wyłącznie polityczną hucpą. Nie podoba mi się to, ponieważ polityka za daleko ingeruje w nasze społeczne życie.

Wysłane przez zenuś (niezweryfikowany) w

czyli jednak ktoś przeżył katastrofę?

Wysłane przez Hela (niezweryfikowany) w

Dramat! Jestem patriotą ale do jasnej cholery czemu mam płacić na wymysły Pana A.Owczarka?

Wysłane przez Wyborca (niezweryfikowany) w

Wspaniała inicjatywa . Jesienią prezydent Darek będzie odsłaniał nowy pomnik.

Wysłane przez kris (niezweryfikowany) w

w katastrofie zginęło 96 osób

Wysłane przez piotr (niezweryfikowany) w

Ulica kaczyńskich, skwer Smoleński. Czy ci ludzie mają jakiś umiar?

Wysłane przez zdegustowany (niezweryfikowany) w

Pisiorom już się w du..ch poprzewracało, dlaczego wszyscy musimy to sponsorować i później na to patrzeć?? niech finansują wszystkie pomniki, zmiany nazw ulic itp. ze swoich pieniędzy a nie z moich podatków

Wysłane przez Suchy (niezweryfikowany) w

Najwięcej w tym parku przesiadywało wyborców pisuaru więc nazwa adekwatna. 

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane