Sobotnie działania kulturalne

pon., 09/10/2017 - 13:30 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W sobotę również zorganizowano wiele wydarzeń kulturalnych. W Muzeum Regionalnym otwarta została wystawa prac, które powstały w Pracowni Obraski. Nie wszystkie odnosiły się do tematu przewodniego jakim jest jabłko, wszystkie jednak pokazują możliwości artystyczne grupy niezależnie działających artystów i to w różnym wieku.

Jeśli literatura, to przenieśmy się do biblioteki. Tam zaproponowano „Jabłecznik Literacki” czyli potyczki literatów związanych z Bełchatowem. W „bitwie” zmierzyli się twórcy z dziedziny literatury grozy: (Piotr Kulpa i Mateusz Kuśmierek), historycznej (Bartłomiej Szyprowski, Marcin Kula), oraz przedstawicielka literatury kobiecej Elżbieta Ceglarek. To była świetna okazja, by poznać zarówno samych twórców, jak i dowiedzieć się więcej o samych książkach, o tym dlaczego powstały, dlaczego autorzy wybrali akurat ten temat, czy gatunek.

Na sobotę zaplanowano również finał projektu „Znajdź swoją połówkę i uśmiechnij się”. W przestrzeni miejskiej w kilku punktach ustawiono skrzynki, w których znajdowały się połówki ceramicznych jabłek. W sobotę każdy kto z takim jabłkiem przyszedł, mógł odnaleźć swoją połówkę.

Wydarzenie uświetnił występ „Patyczka”. To było iście punkowe brzmienie. Dla tych, którzy gustują w spokojniejszych brzmieniach propozycje na wieczór miał „Gościniec”. Wystąpili Ye!denaście, Tom James, a jazzowe Trio Sokolik, Kisiel, Szajrych.

TKB - Sobotnie działania kulturalne - 09.10.2017

Tagi

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia