Starosta ułoży listy wyborcze

czw., 18/05/2017 - 12:31 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski został powołany przez Komitet Wykonawczy PiS w Warszawie na pełnomocnika obwodowego do spraw wyborów samorządowych dla powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i łódzkiego wschodniego. Ta decyzja może zakończyć spory wewnętrzne w lokalnych strukturach PiS.

Pełnomocnik, który decydować będzie o tym kto znajdzie się na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych to silna karta przetargowa. Waldemar Wyczachowski, który jest już w zarządzie okręgowym PiS, jest również pełnomocnikiem dla powiatu bełchatowskiego i wciąż pnie się w hierarchii partyjnej. To ugruntowanie jego coraz silniejszej pozycji i osłabienie Wiesława Dobkowskiego.

Przypomnijmy, że obaj panowie gromadzą wokół siebie przeciwne obozy tej samej partii. W mieście, gdzie prezydentem jest wspierana przez Dobkowskiego, Mariola Czechowska w radzie większość ma obóz Waldemara Wyczachowskiego. W powiecie, gdzie starostą jest Waldemar Wyczachowski - jest na odwrót. Obóz senatora wspierany przez radnych Ziemi Bełchatowskiej może w zasadzie przegłosować każdy projekt uchwały oprócz odwołania starosty, bo mają matematyczną większość.

To jednak Waldemar Wyczachowski decydować będzie o tym czyje nazwisko i na którym miejscu znajdzie się na listach w wyborach samorządowych. Dotychczas był to dający władzę przywilej senatora.

Wybór Waldemara Wyczachowskiego na pełnomocnika do spraw wyborów samorządowych, który zapadł w Warszawie, otwiera nowe możliwości na wypracowanie porozumienia w obozie PiS. Kto wie, może teraz uda się wybrać nowego wicestarostę?

TKB - Starosta ułoży listy wyborcze - 18.05.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez tttttt (niezweryfikowany) w

Pierwsze pięć miejsc na wszystkich listach już zajęte. To rodzina i pociotki.........

Wysłane przez Gość (niezweryfikowany) w

To wszystko w końcu musi p.....nąć. Oddam Królestwo za normalność jaka była przed wyborami.

Wysłane przez vicki (niezweryfikowany) w

Funkcja ta, nie ma nic wspólnego z układaniem list wyborczych. Wychowski będzie do roboty, będzie odpowiedzialny jedynie za sprawy organizacyjne przy wyborach. Kto będzie układał listy dowiemy się za ponad rok. Mam nadzieję, że Senator, a nie przydupas Misiewicza.

Wysłane przez niepolityk (niezweryfikowany) w

A senator, to co w ogóle robi? W kopalni zajmuje stołek, a w polityce ??? Wiemy, że jest, to w końcu senator, ale żadnego głosu nie wydaje, gdyby nie wieśniacki wąs i buraczane wypowiedzi ludzie zapomnieliby, że istnieje. To właśnie ci ludzie będą oddawać głosy, a nie grupka politykierów, którą można sterować krótką listą e-mailową. Do Tych wyborców senator nie dotrze, tak jak do grupy przydupasów. To ogromny potencjał, który trzeba przekonać. Jak nie ma silnego konkurenta, to się wygrywa, ale jak konkurent będzie?

Wysłane przez ewa (niezweryfikowany) w

Brózda i kuzyn Macierewicza.Przegrali z kretesem.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia