Terapia dźwiękiem w bełchatowskim SOSW

pt., 02/06/2017 - 14:37 -- Danuta Rękawica
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Kąpiel dźwiękowa, masaż dźwiękiem – m.in. takie metody terapii wprowadzone zostały w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie.

Relaks, odprężenie, zniwelowanie wszelkich napięć w organizmie, polepszenie umiejętności koncentracji, a także pobudzenie kreatywności – to niesie za sobą terapia dźwiękiem. Takie zajęcia prowadzone są dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie. Dzisiaj odbyły się w nim otwarte zajęcia terapii dźwiękiem. Dzieci na początku zostały wprowadzone w zajęcia opowiadaniem, które wymagało od nich koncentracji i kreatywności, a pozwalało się wyciszyć.

Następnie uczniowie mogli sami przekonać się, jak gra się na poszczególnych instrumentach i jakie dźwięki wydają.

Wpływ na organizm ma nie tylko dźwięk, ale także wibracje, jakie wydzielają instrumenty. W zajęciach używa się ich kilku rodzajów. Kąpiel dźwiękowa to jednak nie jedyne ich wykorzystanie. Kolejnym elementem terapii dźwiękiem jest masaż.

TKB - Terapia dzwiękiem - 02.06.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Wojciech (niezweryfikowany) w

Tzw. Masaż dżwiekiem to jedna z praktyk okultyzmu i należy przed nią przestrzegać społeczeństwo.Uczestniczenie w jakiejkolwiek takiej praktyce otwiera niebezpieczną furtkę w ciemności New Age i przede wszystkim katolik decydujący się na to powinien zdawać sobie z tego sprawę.To jest jedno wielkie oszustwo, a leczeniem także psychiki zajmuja sie lekarze, a nie pseudokapłani opierający swoją 'wiedzę" na sztukach Dalekiego Wschodu!Ludzie, otwórzcie oczy i nie otwierajcie się na zło!

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

okultyzmu? kobieto zmień lekarza, bo ten nie daje widać rady.Co za bzdura. Dzieki wibracjom dzwiękowym dzieciom łatwiej jest się z relaksować, wyciszają się, miesnie się rozluźniają. Gdzie ty babo tutaj zło widzisz. 

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

a sama modlitwy składa przed figurkami, jakby Biblie czytała i znała historię chrzescijaństwa, to by wiedziała, że wszelkie wizerunki świetych, błogosławionych sa przez Boga zabronione, a tworzenie podobieństw świetych, błogosławionych i modlenie się do figurek jest wbrez 4 przeykazaniu Mojrzeszowemu (odsyłam do źródła ST Księga Wyjścia), A kult figurek to decyzja którą dla zysku podjeto podczas soboru  i w żaden sposób Nowy z zwłaszcza Stary Testament nie dopuszczaja takich praktyk  

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Dyskusja nie dotyczy wyższości Świadków Jehowy nad Katolikami a stanowiska Kościoła Katolickiego dotyczącego zagrożeń duchowych do których zalicza się między innymi pokazane w reportażu praktyki.

Wysłane przez Medyk (niezweryfikowany) w

Niby ludzie wykształceni NAUCZYCIELE a wierzą w gusła!!! Wstyd!!!!

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Czy ja dobrze usłyszałem? Pani Dyr mówi że po jednym szkoleniu pewnie góra 4 godzinnym panie nauczycielki stały się TERAPEUTKAMI?!!! O zgrozo!!! Dokąd zmierza szkolnictwo... poproszono osła by pisał wiersze a ten się zgodził...

Wysłane przez Zofia (niezweryfikowany) w

Ale z niektórych ust jad się sączy. Po co się obrażać nawzajem? A co do zajęć, to dzieci wyglądają na zadowolone wiec po co się na siłę wszystkiego czepiać. Nie macie ludzie swoich problemów ?

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia