Uszkodzone samochody, pozrywane dachy

pt., 06/10/2017 - 14:06 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

11 samochodów uszkodzonych przez drzewa, 5 zerwanych dachów i wiele miejsc pozbawionych energii elektrycznej. Orkan Xavery wyrządzisz szkody również w powiecie bełchatowskim.

Na terenie samego miasta największe straty po nocnej wichurze są na osiedlu Łąkowa, gdzie drzewa uszkodziły 7 samochodów. Podobne choć w mniejszej skali uszkodzenia odnotowano na parkingach na osiedlu Binków i przy Wojska Polskiego. Wiatr momentami osiągał prędkość 130 km/h.

Jak poinformował rzecznik Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej tej nocy strażacy interweniowali blisko 100 razy. Głównie wyjeżdżali do powalonych drzew i zerwanych dachów domów w gminach Rusiec, Zelów i Drużbice.

Orkan Xavery pozrywał linie energetyczne. Dzisiaj w godzinach dopołudniowych w wielu miejscach nie było prądu, między innymi na osiedlu Dolnośląskim i przy ulicy Kościuszki w tym w budynku urzędu miasta. Jak zapewniają służby trwają intensywne prace - nie wiadomo jednak ile może potrwać usuwanie awarii na terenie powiatu.

Orkan zostawił po sobie poprzewracane znaki drogowe, połamane przydrożne reklamy i drogowskazy. Łamiące się drzewa spadały na ogrodzenia, chodniki i ulice.

Pogoda powoli stabilizuje się. Dziś i jutro zapowiadane są jednak znaczne opady deszczu.

TKB - Uszkodzone samochody, pozrywane dachy - 06.10.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

A na 221 spokoj

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia