Włamania do domów jednorodzinnych - policja apeluje

sob., 12/01/2019 - 17:23 -- Ilona Wróblewska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W ostatnim czasie na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych. Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność.

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem padają pieniądze i biżuteria. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników, w godzinach popołudniowych i wieczornych. Apelujemy do mieszkańców - jeśli widzisz podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się wokół domu, czy też zauważysz samochód z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych dzwoń na alarmowy numer telefonu 997. Każda informacja będzie sprawdzana! Włamania te miały miejsce w dniach 3 i 10 stycznia 2019 roku, po zapadnięciu zmroku. Sprawcy, pod nieobecność domowników, dostali się do domów poprzez wyważenie okna lub drzwi tarasowych znajdujących się z tyłu budynku. Łupem złodziei padły pieniądze i biżuteria.

Dlatego kierujemy apel do mieszkańców, aby zwracać uwagę na wszelkie podejrzane zdarzenia. Zwracajmy uwagę na nieznajomych, którzy zaczynają pojawiać w okolicy naszych mieszkań, czy domów. Naszej uwadze niech nie umknie zaparkowane w rejonach posesji nieznajome auto. Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, czy jest w domu, kiedy wróci. Sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego. Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom.

Źródło: 
KPP w Bełchatowie

TKB - Grasowali po całym powiecie - 16.01.2019

Tagi

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane