W gminach druga tura

wt., 23/10/2018 - 13:23 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Która z gmin w powiecie bełchatowskim ma już nowego włodarza, a kto musi o poparcie walczyć w drugiej turze. O tym w materiale.

Reelekcją może cieszyć się tylko jeden z byłych wójtów. Krzysztof Kamieniak ma już pewny mandat wójta gminy Szczerców. W pierwszej turze uzyskał 2364 głosy co dało 63,21% wszystkich głosów.

W pozostałych gminach wójtów i burmistrza wyłoni druga tura. I tak w Zelowie największe poparcie uzyskał Tomasz Jachymek z PiS - 37% głosów. W drugiej turze zmierzy się z Agnieszką First startującą z komitetu Ziemia Zelowska, która uzyskała poparcie 24% wyborców.

W Drużbicach urzędującej jeszcze pani wójt zabrakło niewiele, by drugiej tury nie było. Bożena Zielińska startująca z własnego komitetu otrzymała 49,57% wszystkich głosów i za dwa tygodnie mieszkańcy gminy zdecydują kto będzie rządził w gminie między nią, a Tomaszem Głowackim.

W gminie Bełchatów urzędujący wójt z poparciem PiS Kamil Ładziak uzyskał 35,55% głosów i zmierzy się w drugiej turze z Konradem Kocem z komitetu „Odnowa”.

W gminie Kluki urzędujący wójt Karol Sikora uzyskał 43,08% głosów. W drugiej turze będzie walczył o poparcie mieszkańców z Renatą Kaczmarkiewicz.

W Kleszczowie dogrywka między obecnym wójtem Sławomirem Chojnowskim, a Henrykiem Michałkiem.

W gminie Rusiec obecny wójt Dariusz Woźniak zmierzy się z Damianem Szczytowskim.

TKB - W gminach druga tura - 23.10.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Wszyscy wiemy,ze obecny Wójt Ładziak w całej swojej kadencji oprócz igrzysk nie zrobił nic,  co by zasługiwało na poklask czy zadowolenie mieszkańców.A ponieważ  każdy Wójt po swojej 4 letniej kadencji dobrze wie, za który sznurek pociągnąć żeby być na fali i nie dziwimy się ,że jest druga tura.Natomiast Pan Koc -popiera PIS i mimo małych niepowodzeń,odważnie stara się podtrzymywać nasze tradycje.Wiadomo,że nowa miotła zawsze lepiej zamiata niż stara.Dajmy mu szansę niech pokaże co potrafi - musimy przecież iść na przód.Panie Ładziak -kto stoi w miejscu ,ten się cofa a my chcemy iść z duchem czasu.

Wysłane przez historyk (niezweryfikowany) w

Pani Beato toż pani pomyliła gminy pisząc że wójt Ładziak robił tylko igrzyska , a te rozbudowane szkoły, przedszkola ( miejsce pani pracy ) place zabaw , boiska , oświetlenia , chodniki ,drogi... Zapewniam panią że to nie zrobili jego poprzednicy a z tego co zrobił korzystają wszyscy mieszkańcy , pani również . Jeśli chodzi o PIS  to zmienia pani historię , człowiekiem popartym przez tę partię jest wójt Ładziak bo tylko on na to zasługuje , człowiek który od zawsze był w tej partii, wspierał ją . O Kocu nikt nie słyszał  a tym bardziej o jego działalności w PIS-ie , ta partia go nie popiera więc wpiera się zwolennikom tej partii nieprawdę  aby wprowadzić ludzi w błąd , tak jak to właśnie robi pani .

Wysłane przez obs (niezweryfikowany) w

Pan Koc pokazał w Starostwie, że nic nie robi. Totalny leń, który zajmuje się jedynie polityką. Poparcie PIS to ma stety, czy niestety tylko Ładziak. Koc jedynie się podszywa, co też świadczy o człowieku.

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

(historyk) Wójt który przez całą kadencję zrobi jedno zebranie (wybór sołtysa) i jeszcze nawet na tym jedynym zebraniu jest nieobecny to widmo władzy.Nie możesz się historyku zasłaniać niewiedzą i ukazywać nienależne laury  człowiekowi ,który przyczynił się do zubożenia naszej gminy przez  wzrost zadłużenia czy ogromny przerost administracji.Pan Ładziak wpisując się do PIS chyba puścił oko do popierających go towarzyszy.A ja z autopsji wiem,że jednostka w gminie nie może liczyć na wsparcie nawet gdy ma swoje racje ,bo zmową urzędników tworzy się ścianę i dlatego trzeba wreszcie rozbić ten klan , wybierając niezależnego też z PIS p. Koca.

Wysłane przez as (niezweryfikowany) w

Budynek gminy się rozwija ,a droga na Słok się zapadła bo nie ma kasy wstyd. 

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane