W sprawie aktu oskarżenia

wt., 10/07/2018 - 15:44 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dzisiaj w Urzędzie Gminy zorganizowano konferencję prasową poświęconą aktowi oskarżenia jaki wpłynął do sądu przeciwko urzędnikom.

Wójt Gminy Kamil Ładziak, który wydał oświadczenie że wyraża zgodę na publikację wizerunku i nazwiska w związku z tą sprawą uważa, że sam termin, w który sprawa trafia do sądu może mieć związek ze zbliżającymi się wyborami. W całej sprawie chodzi o odcinek utwardzonej drogi wewnętrznej w Dobrzelowie. Koszt przeprowadzonej tu inwestycji to 19 tysięcy 900 złotych.

Jak tłumaczył prokuratura uniemożliwiła przez miesiące jemu jak i pozostałym 4 osobom zapoznanie się z materiałem dowodowym. Kamilowi Ładziakowi zarzucone przez prokuraturę zostało to, że prace wykonane były bez pozwolenia na budowę, bez kierownika budowy wyznaczonego do tej inwestycji i bez projektu. Wójt odpowiada, że był to remont drogi, a nie jej budowa. Tą nie można również nazwać dalszy ciąg prowadzonych prac. To bowiem co po tych pracach zostało to nie droga, a utwardzona część pola.

Zarzut dotyczy również przekazanej kwoty wykonawcy w tym wypadku spółce gminnej. Chodzi tu o możliwość zapłacenia dwukrotnie za tą samą pracę. Raz przy prowadzeniu prac, drugi raz na podstawie aneksu. Wójt odpowiada, za to zadanie z urzędu wyszedł jeden przelew.

Jak poinformował dziennikarzy Kamil Ładziak rozważana jest również możliwość złożenia skargi na prokuratora prowadzącego sprawę do Ministra Sprawiedliwości. Do właściwego sądu wpłynie wniosek o umorzenie sprawy lub skierowania jej ponownie do prokuratury w celu uzupełnienia.

TKB - W sprawie aktu oskarżenia - 10.07.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Prokuratura zarzuca Wójtowi a przecież już od Pieczary zatrudniają w Gminie prawników a nawet takiego umyślnego urzędnika ,który to pilnuje praworządności.Szkoda,że w mojej sprawie skręcił na lewo, żądając wpłaty zaliczki za naprawę błędu drugiego urzędnika. A ponieważ zbliża się finał sprawy ,zobaczymy kto za ten bałagan zapłaci a może znowu sąd będzie musiał rozpatrywać bo umyślny tylko z  afisza.

Wysłane przez tedD (niezweryfikowany) w

Wydane o warunkach zabudowy dnia 07-05-2018r a decyzja srodowiskowa dnia 30-01-2018 o zgode do rady wystapil 13-07-2018r nie przeszlo to sesja nadzwyczajna 19-07 2018r i udalo sie przepchnac.Kolejnosc powinna byc ze rada daje zgode dopiero decyzje.Powinien sie zajmowac nieruchomosciami bo to mu najlepiej wychodzi

Dodaj komentarz