W sprawie tajemniczego inwestora

wt., 29/05/2018 - 14:53 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

O Trudniej sytuacji finansowej Klubu GKS Bełchatów już informowaliśmy. Klubowi brakuje pieniędzy, nie ma podmiotu zainteresowanego jego ratowaniem, do tego z rozmów wycofał się tajemniczy inwestor, który mógłby kupić pakiet akcji Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo –Technologicznego. O powodach tej decyzji poinformował Wiktor Rydz prezes GKS Bełchów .

Jak czytamy w nadesłanym przez prezesa zarządu Klubu GKS piśmie „ …z powodu bardzo szczegółowego zakresu i materii informacji, o których przekazanie wnosiła strona reprezentująca anonimowego inwestora, mając na uwadze dobro Spółki, należało zachować daleko idącą ostrożność, co uczyniłem, licząc się z nieprzychylnymi komentarzami. Można zresztą odnieść wrażenie, że reprezentująca „inwestora” kancelaria znalazła argument w postaci decyzji o nieprzekazaniu przeze mnie w przedstawionym naprędce terminie nowych dokumentów, by wycofać się z dalszych rozmów ze znanego tylko inwestorowi powodu. Tego niestety nie dane nam było poznać.”

I dalej prezes pisze: „Mamy natomiast informację, że kolejnym krokiem „inwestora” byłoby przeprowadzenie w Klubie audytu finansowego i organizacyjnego. Nie wiedząc dalej z kim mamy do czynienia, a przede wszystkim nie wiedząc jakie są właściwe intencje i zamiary tajemniczego inwestora, dopuszczenie do takiej sytuacji byłoby wielce nieodpowiedzialne. Istnieje możliwość, że chodziło tu jedynie o pozyskanie pewnych informacji do wykorzystania w niejasnych celach. Przed taką opcją należało się w mojej ocenie zabezpieczyć”.

Jak podkreślił prezes zarządu spółka jest gotowa podjąć rozmowy z każdym zainteresowanym inwestowaniem w GKS, jednak rozmowy muszą się odbywać na płaszczyźnie wzajemnej transparentności .

TKB - Tajemniczy inwestor - 29.05.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez prosiaczek999 (niezweryfikowany) w

Jak było dobrze to pieniądze przejadana a lepszych zawodników sprzedawano. Teraz rozkłada się ręce na prawo i lewo. Czemu nie zabezpieczano przyszłości finansowej jak były lepsze czasy? Czemu nikt nie myślał o przyszłości tylko żeby zeżreć zyski i dobrze się pobawić. Szkoda tylko tych, którzy klub kochają i sami nie są w stanie nic z tym faktem zrobić. Cały pion decyzyjny GKS-u z całego okresu finansowego jaki był zły powinien dać pieniądze z własnych kieszeni. W każdej normalnej Spółce jak nie ma efektu to powinny być konsekwencje!!!

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/09/2018 - 14:48
Zażalenie
20/09/2018 - 14:38
Jaka była ta kadencja?
Komentarze: 1
20/09/2018 - 14:17
Nie było dyskusji o szpitalu
20/09/2018 - 14:15
Odebrali stypendia
20/09/2018 - 14:10
Dzień Przedszkolaków
20/09/2018 - 13:11
II runda od piątku

Wybrane ogłoszenia