Wnioski o dofinansowanie na otwarcie firmy

śr., 06/03/2019 - 12:48 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2019 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Ta forma aktywacji zawodowej, to 23 tysiące złotych, które mają umożliwić otwarcie własne działalności gospodarczej. Propozycja skierowana jest do osób w różnym wieku, zarejestrowanych jako bezrobotne.

Na pomoc finansową dla osób bezrobotnych w otwarciu własnej działalności gospodarczej Powiatowy Urząd Pracy rokrocznie ma około 2 milionów złotych. W tym roku jest to blisko 2 miliony 600 tysięcy.

Właśnie rusza pierwszy nabór wniosków. Te można składać do 15 marca. Następne nabory do wyczerpania puli na ten rok prowadzone będą każdego następnego miesiąca również do 15-go.

Sama procedura nie jest skomplikowana, a w razie wątpliwości można skorzystać z pomocy pracowników Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Jak pokazuje doświadczenie Powiatowego Urzędu Pracy zdecydowanej większości beneficjentów udaje się stworzyć trwałą i rozwijająca się firmę.

Nowi przedsiębiorcy otrzymują bezzwrotne dofinansowanie pod warunkiem, że utrzymają działalność przez okres 12 miesięcy. Przez dwa pierwsze lata działalności płacą mniejszą stawkę ZUS, co w sposób znaczny ogranicza koszty utrzymania działalności.

TKB - Wnioski o dofinansowanie na otwarcie firmy - 06.03.2019

Tagi

Komentarze

Wysłane przez uhoiubipn (niezweryfikowany) w

jak juz piszecie to napiszcze wszystko że jeszcze trzeba miec poręczyciela

Dodaj komentarz

Wybrane ogłoszenia