Wyścig kolarski

pt., 29/06/2018 - 13:19 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Już w najbliższą niedzielę ulicami miasta i okolic Bełchatowa wyruszy 42. Wyścig Kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa. Na starcie staną zawodnicy wielu grup zawodowych z kraju.

Rywalizacja prowadzona będzie w dwóch kategoriach: Senior-Orlik i Junior. Starsi kolarze ścigać się będą o wygraną w 42. Wyścigu Kolarskim o Wielką Nagrodę Bełchatowa. Zawodnicy będą pokonywać 7 pętli trasy o długości 18,3 km. Wystartują o godzinie 10.20.

Pięć minut później ruszą młodsi kolarze, którzy walczyć będą na trasie 4. Memoriału Kazimierza Jasińskiego - olimpijczyka i trzykrotnego kolarskiego mistrza Polski, który współtworzył bełchatowski LSKK. Ta grupa będzie miała do pokonania 5 rund również każdą o długości 18,3 km.

Start i metę zaplanowano na ulicy Dąbrowskiego przy Hali Energia. Na czas trwania zawodów kierowcy muszą liczyć się z utrudnienia w ruchu na trasie przejazdu.

Kolarze jechać będą ulicami Dąbrowskiego, 1-go Maja, Staszica, Olsztyńską do miejscowości Myszaki, Niedyszyna, Postękalice, Dobiecin następnie ulicami Goetla, Staszica, Okrzei i Dąbrowskiego. Ruchem kierować będą policjanci co oznacza znaczne utrudnienia dla zmotoryzowanych. Dlatego do godziny 13.00 lepiej omijać te miejsca.

TKB - Wyścig kolarski - 29.06.2018

Tagi

Dodaj komentarz