Wyborcze przejście dla pieszych

pt., 07/09/2018 - 14:34 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Kampania wyborcza w pełni co widać choćby po konferencjach prasowych. Dzisiaj dwa ugrupowania zorganizowały konferencje prasowe w tym samym temacie, przejścia dla pieszych przy targowisku miejskim.

Pierwszą zorganizowała Ziemia Bełchatowska, czyli siła polityczna, która obecnie współrządzi w mieście i powiecie, a której przedstawiciele są na eksponowanych stanowiskach choćby w radach nadzorczych i zarządach spółek komunalnych.

Pomysł Ziemi Bełchatowskiej na to kłopotliwe przejście dla pieszych i korki na Wojska Polskiego jest taki, by zainstalować tu sygnalizację świetlną, która kierowałaby ruchem pieszych i samochodów. Wyliczono, że jest to najtańsza opcja, która kosztować będzie około 100 tysięcy złotych. Padła też deklaracja konkretnego terminu realizacji – połowy przyszłego roku.

Chwilę później konferencję w sprawie przejścia dla pieszych zorganizował PLUS, który w tej kadencji jest w opozycji. Tu jednak opierano się na oficjalnym stanowisku Zarządu Dróg Wojewódzkich. W obrębie targowiska, są aż 4 przejścia dla pieszych, w tym 2 z sygnalizacją świetlną. Zarząd Dróg Wojewódzkich uważa, że instalowanie kolejnych świateł, bez gruntownej przebudowy tego odcinka jedynie pogorszy płynność ruchu.

Zarząd Dróg Wojewódzkich wskazał w piśmie na brak dobrej współpracy z miastem. Chodzi konkretnie o budowę ulicy Kopeckiego i zalecenia, które mogłyby wpłynąć na poprawę przepustowości na Wojska Polskiego, a które nie zostały wzięte pod uwagę.

Codziennie ulicą Wojska Polskiego codziennie przejeżdża blisko 19 tysięcy samochodów.

TKB - Wyborcze przejście dla pieszych - 07.09.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez jaro (niezweryfikowany) w

Trzeba być idiotą by przyjąć, że sygnalizacja świetlna na tym jednym przejściu uzdrowi sytuację. Podkreślam IDIOTĄ i jestem w stanie to udowodnić. Rozwiązaniem najtańszym, ale dającym gwarancję znaczącego usprawnienia ruchu (nie rozwiązania problemu w całości) jest zamontowanie sygnalizacji świetlnej na wszystkich przejściach od ronda do ronda i to ZSYNCHRONIZOWANYCH!!! Grupy samochodów będą się przemieszczać równomiernie w interwałach czasowych.

Z tego co wiem tego rozwiązania dotyczyły pytania PLUSA. Drogowcy doskonale wiedzą, że to rozwiązanie usprawniłoby ruch. I od razu widzimy, że nie ma współpracy z Urzędem Miasta ciekawe czemu? - może negocjatorzy UM wychodzą obrażeni z negocjacji, tak jak Pani Prezydent z posiedzenia rady miasta? Jaja to się zaczną jak nowe rondo otworzą. Ono zwiększy przepustowość, więc Wojska Polskiego jeszcze bardziej się zakorkuje, a jak ludzie będą wjeżdżać na to zakorkowane w wyniku niewydolności Wojska Polskiego rondo, to już sobie wyobrażam:)

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Niezależnie od tego która partia wygra, problem przejścia należy rozwiązać i nie powinno to mieć wpływu na Wybory.PIS jak do  tej poty narzuciła 'Dobrą zmianę" i tak trzymać.

Wysłane przez Proste rozwiązanie (niezweryfikowany) w

Usunąć przejście dla pieszych bez świateł. Barierki dla bezpieczeństwa przy chodnikach. Dwa przejścia są dosłownie obok. I już.. Tanio i bezpiecznie

Wysłane przez donta (niezweryfikowany) w

Zamknąć WP dla ruchu od ul.Edwardów do zjazdu do Biedronki. Postawić odpowiednie znaki i już...tanio i bezpiecznie.

Wysłane przez Paweł (niezweryfikowany) w

PROSTE !!! likwidacja przejścia, LUDZIE niedaleko są światła i tam powinniśmy przechodzić !!!!!!

Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w

PiS przez trzy lata  nie rozwiązał tego tematu, bo mają tylko tematy obsadzania stołków  

Dodaj komentarz