Wycięte dęby i lipa

wt., 02/01/2018 - 14:38 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Przed samym sylwestrem, na osiedlu 1 Maja wycięto 4 zdrowe drzewa, 3 stare dęby i lipę. Wycinkę przekładano kilka razy, ponieważ część mieszkańców bloku, przy którym rosły drzewa była przeciwna.

Najpierw wspólnota mieszkaniowa podjęła na zebraniu uchwałę o wycięcia tych drzew. Ponieważ teren przy bloku należy do miasta, wspólnota skierowała do magistratu prośbę o ich usunięcie, uzasadniając to względami bezpieczeństwa. Kiedy pierwszy raz PGM przyjechał, by na zlecenie urzędu wyciąć drzewa, mieszkańcy, którzy byli przeciwni zablokowali wycinkę, poddając w wątpliwość to, czy faktycznie wszyscy mieszkańcy chcą usunięcia tych drzew.

Zarządzono więc kolejne zebranie, na którym obrońcy dębów i lipy zostali przegłosowani. W piątek rano PGM stawił się na miejscu i rozpoczął wycinkę.

Stare dęby i lipa zostały wycięte.

TKB - Wycinka drzew - 03.01.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez lew (niezweryfikowany) w

Wyciąć, zabetonować i delektować się smogiem.

Wysłane przez praworządny obywatel (niezweryfikowany) w

Jeśli wie Pan o popełnieniu przestępstwa - wyburzeniu ściany nośnej na 4 piętrze to ma Pan obowiązek powiadomić właściwe organy np nadzór budowlany, prokuraturę, a nie mścić się na drzewach. Ludzie ludziom gotują ten los

Wysłane przez wig 20 (niezweryfikowany) w

Zdrowe drzewo zagraza bezpieczeństwu mieszkańców bloku, w którym usunięto ścianę nośną...????
Nakazać odbudowanie ściany nośnej.

Wysłane przez Kot (niezweryfikowany) w

O czym ten gość gada...
Niech odbudują sćianę nośną a nie zdrowe drzewa wycina.

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

Green peace znów w Bełchatowie?! :D
Swoją drogą jest taki odchył od normy psychiki, że wierzy się np., że roślinki płaczą jak je się zrywa :D

Wysłane przez bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Jeśli gość wie, że ktoś nielegalnie wywalił ścianę nośną, to czemu nie zgłosił tego do administracji? Przecież to realne zagrożenie dla zdrowia i życia!!! A ten Pan, za ukrywanie takiej informacji będzie współwinny, jeśli w związku z tym coś złego się wydarzy. Drzewa wystarczyłoby przycinać regularnie, a nie wycinać całkiem, ale pewnie żadnemu z zacietrzewionych mieszkańców nie przyszła do głowy taka propozycja. A już całkiem poza tym - jeśli prowadzi się z kimś rozmowę przy pracującym ciężkim sprzęcie to trzeba albo odejść kawałek dalej albo w obróbce materiału wyciszyć głosy tła, bo tak to prawie nic nie słychać!

Wysłane przez Kierownik (niezweryfikowany) w

W naszym mieście panuje jakaś straszna urzędnicza głupota polegająca na nagminnym okaleczaniu korony drzew oraz bezsensownej ich wycince. Drzewo emituje tlen oraz zabiera z otoczenia CO2, osusza glebę, emituje parę wodną szczególnie w okresie upałów!!! Jeżeli uszkodzimy koronę drzew to ww funkcję zostają utracone!!!

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane