Zamiast świateł będzie rondo

pt., 05/01/2018 - 14:49 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Jest szansa na zniwelowanie korków tworzących się przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego z aleją Wyszyńskiego i Armii Krajowej. W tym roku powstanie tam rondo.

To zadanie wykona miasto, przy współpracy z bełchatowskim starostwem, które zabezpieczyło w swoim budżecie na ten rok 1,5 miliona złotych na ten cel.

Na ten cel, oraz na zakończenie inwestycji w ulicy Kopeckiego środki również zabezpieczył magistrat, który będzie realizował przebudowę skrzyżowania.

To również 1,5 miliona złotych, które miasto chce pokryć w ciągu dwóch lat.

Inwestycja w całości ma zostać w tym roku zakończona.

TKB - Zamiast świateł będzie rondo - 05.01.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Tak   to  napewno  rozwiąże  problem  korków i   czekamy  na  zapowiedziane obietnice  budowy  ronda oby  jak  najszybciej   .

Wysłane przez olog (niezweryfikowany) w

Ja już widzę te korki. W godzinach 15-16 rondo przy galerii jest najczęściej zablokowane. Teraz będą zablokowane dwa ronda obok siebie, bo ludzie mimo, iż widzą, że jeśli nawet wjadą na rondo to z niego nie zjadą to i tak to robią i przy okazji blokują calutkie rondo dla wszystkich. Na tym skrzyżowaniu wystarczyło by zrobić światła do skrętu w lewo i by było po problemie. Jeszcze chwila i będziemy miastem rond, na każdym skrzyżowaniu będzie rondo, bo ktoś sobie wymyślił, że to jedyne rozwiązanie za zniwelowanie korków.

Wysłane przez dede (niezweryfikowany) w

Masz rację, tak właśnie będzie. Jeżdżę trochę po kraju, i właśnie takie sytuacje obserwuję. No ale jak ktoś nie wyjeżdża poza Bełchatów czy Radomsko, tudzież nie posiada wyobraźni to niestety tego nie zrozumie. Dopiero kiedy będzie na rondzie stał nie kilka (jak na światłach) minut a kilkanaście to może przejrzy na oczy. Tylko wówczas będzie już za późno.

Wysłane przez ogar (niezweryfikowany) w

Wy tak serio? Światła bezkolizyjne oznaczają jeszcze dłuższy czas oczekiwania na przejazd, chyba nie rozumiecie istoty ich działania, to dopiero byście zakorkowali to skrzyżowanie. Rondo to najlepsze rozwiązanie komunikacyjne dla krzyżujących się dróg, lepszego póki co człowiek nie wymyślił.

Wysłane przez Kierownik (niezweryfikowany) w

Podejrzewam że będzie to zbyt kosztowne i mało efektywne - należy wprowadzić ograniczenia w ruchu pojazdów prywatnych oraz usprawnić transport publiczny. Do realizacji tych postulatów można wprowadzić płatne parkowanie w centrum miasta, na targowisku, ograniczenia dot normy EURO - masz kopcącego grata to do miasta nie wjeżdzasz! Myślę że pilniejsze byłoby wybudowanie przejscia podziemnego wraz z sklepami na ul. Wojska Polskiego przy targowisku, mozna byłoby również rozwazyć wybudowanie lini tramwajowej z os. Dolnośląskiego do targowiska oraz centrum.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Przejścia podziemnego? W mieście? W XXI wieku? Wszędzie przejścia podziemne likwidują a Ty chcesz budować? Bełchatów hipsterem Europy!

P.s.: To nie piesi są problemem miast.

Wysłane przez nieograniczony (niezweryfikowany) w

Ograniczyć to należy wypowiedzi takich jak ty, wam się marzą same nakazy, zakazy, ograniczenia bo myśleć samodzielnie niepotraficie, nieudacznicy.

Wysłane przez bełchatowianka (niezweryfikowany) w

O światłach bezkolizyjnych piszę od lat - zwłaszcza na tym skrzyżowaniu, gdzie wystarczy tylko reorganizacja świateł. Ale przecież inaczej mieszkańcom miasta nie rzuciłoby się w oczy kilka miesięcy przed wyborami, że coś się dzieje. A światła bezkolizyjne to w tym wypadku o grube miliony tańsze rozwiązanie i zdecydowanie łatwiejsze do zrealizowania, bez paraliżowania ruchu na wiele miesięcy!

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

się nie podoba w Bełchatowie to na wiochę skąd przyjechałeś ,za stodołą korków nie ma

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane