Zarośnięte rabaty

pt., 20/07/2018 - 15:14 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Najpierw z pieniędzy publicznych wydano dziesiątki tysięcy na nasadzenia i rabaty na osiedlach. Miały poprawić estetykę „blokowisk” i cieszyć oko mieszkańców. Niestety o rabaty i nasadzenie w większości przypadków nikt dzisiaj nie dba.

Osiedle Żołnierzy POW okolice bloku nr 15. Tu wspólnota właścicielem jest jedynie po obrysie bloku. Cały teren zielony należy do miasta. Za poprzedniej władzy teren zagospodarowano, powstały rabaty z kwiatów i roślin ozdobnych, o które dzisiaj nikt nie dba.

Krzewy przy chodniku pod blokiem rozrosły się tak bardzo, że nie dość, że kierowcy jadący ulicą nie są w stanie zauważyć np. wybiegającego z klatki schodowej dziecka, to rozłożyste nieprzycinane gałęzie zajmują część wyremontowanego i wybudowanego z kostki brukowej chodnika.

Rabata różana w centralnej części placu tuż obok wybudowanej za tej kadencji siłowni dziczeje. Chwasty są tu wyższe i bardziej okazała od kwiatów.

Tak jest w wielu miejscach na bełchatowskich osiedlach. Choć jest firma, która wygrała przetarg na opiekę nad zielenią w mieście, to nie ma włodarza, który umiałby wyegzekwować utrzymanie jej w należytym stanie.

TKB - Zarośnięte rabaty - 20.07.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Rabaty to nic w porównaniu z całym osiedlem 1000-lecia. O przycinaniu drzew też zapomnieli.

Wysłane przez belchatowianin (niezweryfikowany) w

nie rozumię czemu mieszkańcy tych blokowisk nie wezmą się i z nudów nie poprzycinają nie wyrwią chwasta przechodzi się obok bloków siedzi pełno  znudzonych niewiast obserwują tylko kto do kogo przyszedł jak długo byl co przyniósł a chwasty nie to nie my to nie nasze ludzie w domach własnych muszą zadbać o swoją posesję i nie narzekają tamtym miasto musi nasadzić musi skosić obciąć drzewko żenujące

Wysłane przez bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Brawo za pomysł... Ludzie będą robić to charytatywnie, a firma weźmie pieniądze za nic...

Wysłane przez Giguś (niezweryfikowany) w

Ludzie, przecież terenów zielonych, drzew, krzewów jest bardzo dużo w Bełchatowie. Przecież Ci ludzie, robią to pokolei. Od razu nie da się wszystkiego zrobić. Nie są w stanie w jeden dzień o skoczyć wszystkie miejsca. 

Wysłane przez józef (niezweryfikowany) w

najpierw trzeba wyrwać chwasty w urzędach i innych instytucjach i partiach politycznych

Wysłane przez Nikodem (niezweryfikowany) w

EJ Ty bełchatowianin....gratuluje głowy i umysłu!!! odpowiedz prosta bo mieszkancy placą za te usługi w funduszu remontowym! a z drugiej strony juz chyba bardziej kiedys tak zadbanego przeciez miasta nie mozna było zapuścić. No ale coż kiedy tu o porządek dbac jak Pisiory tylko zajeci obsadzaniem szybko kolesiostwa w społkach bo juz szansy na wygrane wybory nie ma. Bełchatowianie przejzeli na oczy :)

Dodaj komentarz