Zatrzymano pseudokibiców. Akcja CBŚ w Bełchatowie

czw., 12/09/2013 - 13:26 -- Marzena Rogut

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego  prowadząc wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi śledztwo związane ze zorganizowaną grupą przestępczą zatrzymali kolejne osoby zaangażowane w przestępczość narkotykową.

Łącznie w tej sprawie zarzuty usłyszało już 13 podejrzanych, na chwilę obecną 10 tymczasowo aresztowano. Śledczy zabezpieczyli około 15 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających przemyconych na teren Polski z Europy Zachodniej.

Policjanci wspólnie z prokuratorami od kilku miesięcy zbierali materiał dowodowy będący podstawą uderzenia w zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie całej Polski. Trzon tej grupy stanowią pseudokibice -członkowie bojówki jednego z klubów sportowych z terenu województwa łódzkiego. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn, w większości mieszkańców Bełchatowa w wieku od 19 do 35 lat. Są wśród nich zarówno dostawcy jak i dilerzy kolportujący narkotyki wśród  pseudokibiców. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń podejrzani zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających takich jak amfetamina, marihuana czy tabletki ekstazy.  Narkotyki  trafiały na polski czarny rynek szlakiem przemytniczym z Europy Zachodniej. Podczas działań Centralnego Biura Śledczego zabezpieczono łącznie około 15 kilogramów różnego rodzaju narkotyków.

W ostatnich działaniach , które miały miejsce 10 i 11 września 2013 roku brali udział funkcjonariusze CBŚ z Łodzi i Wrocławia a także policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi i KPP w Bełchatowie.  Tym razem wpadło 8 kolejnych  osób w wieku od 18 do 31 lat. Z tej grupy do tej pory sąd tymczasowo aresztował 5 podejrzanych. Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal pozostaje rozwojowa.

(źródło KWP w Łodzi)

Zdjęcia: 
Tagi

Komentarze

Wysłane przez A.C.A.B (niezweryfikowany) w

PDW !!!! BSNT !!

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

"jednego z klubów z terenu województwa łódzkiego" - przestańmy ściemniać, wszyscy wiedzą że widzewiacy kręcą prostytucją i handlem narkotykami w Bełchatowie i nie tylko, wszyscy poza szanowną Policją oczywiście.

Tak na marginesie - kolportujący narkotyki? Że przepraszam co? Od kiedy narkotyki sie kolportuje? Póki co według słownika języka polskiego kolportaż to " rozprowadzanie książek, prasy itp. wśród odbiorców". Szanowny redaktor chciał chyba zabłysnąć wyszukanym słownictwem, niestety wybrał słowo którego znaczenia nie rozumie. No chyba że to jakiś policyjny ekspert, wtedy zwracam honor.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia