Zmiana organizacji ruchu od piątku

czw., 11/10/2018 - 14:32 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania Wojska Polskiego ze Staszica od jutra zmieniona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Jak podaje magistrat w oficjalnym komunikacie od piątku ruch od centrum Bełchatowa w kierunku Kleszczowa odbywać się będzie na dwóch pasach ruchu z możliwością skrętu z Wojska Polskiego w Wyszyńskiego oraz z Wyszyńskiego w prawo w ulicę Wojska Polskiego.

Zamknięta będzie ul. Armii Krajowej od wojska Polskiego do zjazdu do stacji paliw.

Ruch na Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Goetla zostanie skierowany w ul. Piotrkowską i Mostową do Wojska Polskiego.

Od Ronda A. Krajowej – Groszkowskiego ruch skierowany zostanie w ul. Kolejową. Dojazd do galerii handlowej oraz marketu budowlanego pozostaje bez zmian.

Ruch do os. Binków od kierunku kopalni skierowany zostanie w ul. Mostową i Piotrkowską, a następnie do ronda Goetla – Armii Krajowej. Dojechać do Binkowa będzie można także od ul. Kolejowej w ul. Groszkowskiego i do ronda przy galerii handlowej.

Od ul. Lipowej ruch odbywać się będzie ulicami Wyszyńskiego, Jana Pawła II i Zamoście do Wojska Polskiego.

Skrzyżowanie przebudowywane jest od początku lipca. Dotychczas wykonano roboty instalacyjne jak sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa po zachodniej stronie krzyżówki czy przebudowa linii niskiego napięcia. Obecnie prace obejmują budowę linii oświetlenia ulicznego.

Dotychczas drogowcy wbudowali ok. 140 metrów krawężnika granitowego i betonowego (prawoskręt z Wyszyńskiego w Wojska Polskiego i prawoskręt z Wojska Polskiego w Wyszyńskiego) oraz położyli pierwszą warstwę podbudowy. Gotowy jest ciąg pieszo-rowerowy na skręcie z Wyszyńskiego w Wojska Polskiego.

TKB - Zmiana organizacji ruchu od piątku - 11.10.2018

Tagi

Dodaj komentarz