Zmniejszony wymiar godzin pracy

wt., 14/08/2018 - 11:36 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2018 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Pensum, czyli tygodniowy wymiar godzin, dla pedagogów, psychologów, terapeutów i doradców zawodowych w placówkach oświatowych powiatu z wyłączeniem poradni psychologiczno – pedagogicznej ustali radni na wczorajszej sesji Rady Powiatu. Tygodniowy wymiar zmniejszono o dwie godziny.

Te zmiany wymusza ustawodawca, określając na 22 godziny tygodniowo maksymalny pułap świadczenia pracy dla pedagogów, psychologów, terapeutów i doradców zawodowych z wyłączeniem pracowników poradni psychologiczno - pedagogicznej. Taki też projekt uchwały przedstawiono radnym. Obecnie wymiar pracy dla tej grupy zawodowej wynosi 24 godziny tygodniowo.

Pojawiły się głosy, by zmniejszyć pensum do 20 godzin. Z tej propozycji jednak szybko się wycofano. Jak podkreśliła skarbnik powiatu wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami, a na te powiat nie ma zabezpieczonych środków. Zmiany dotyczą 11 etatów. Rocznie po zmniejszeniu do 22 godzin tygodniowo dla każdego z nich to koszt 66 tysięcy złotych. Gdyby przegłosowano propozycje zmniejszenia do 20 godzin, koszty wzrosłyby do 132 tysięcy złotych rocznie.

TKB - Zmniejszony wymiar godzin pracy - 14.08.2018

Tagi

Dodaj komentarz