Zwolnienia i zatrudnienia w gminie

pt., 01/03/2019 - 12:38 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2019 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Pod koniec stycznia informowaliśmy o zwolnieniach pracowników w Gminie Bełchatów. To jak podkreślał wójt Konrad Koc, była konieczność wymuszona fatalną sytuacją finansową gminy i przerostem zatrudnienia. Jaki więc jest stan zatrudnienia obecnie?

6 osób otrzymało wymówienia i 6 nowych zostało zatrudnionych. Małgorzata Filipek radna powiatowa PiS, wcześniej współpracownik obecnego wójta zatrudniona została na stanowisku sekretarza gminy. Zofia Szumigaj - Grochocka również radna powiatowa PiS została zatrudniona na stanowisk szefa wydziału rozwoju gminy.

Antoni Owczarek z urzędu miasta przeszedł do gminy i zatrudniony został jako specjalista od współpracy międzyregionalnej i kulturowej. W urzędzie zatrudnieni zostali jeszcze nowy mecenas i dwie inne osoby.

TKB - Zwolnienia i zatrudnienia w gminie - 01.03.2019

Tagi

Komentarze

Wysłane przez bbbb (niezweryfikowany) w

te osoby zwolnione to miały  niskie pensje, te  nowo zatrudnione wysokie. Gdzie  oszczędności?. Skoro chcieliście  zmiany,  Ładziak był zły to teraz  macie " dobrego"  gospodarza. Dopiero   dług  urośnie i nie będzie  na  nowe inwestycje. Poprzedni wójt   pożyczał  na inwestycje  a ten  po prostu  " przejada"

 

Wysłane przez Ktoś (niezweryfikowany) w

Ale dziadostwo. Przerost zatrudnienia o 6 osób? Przecież tam pracuje o 60 osób za dużo. No i nowe zatrudnienia. Czysta polityka PiSu. Zlikwidować ten urząd. Złodziejstwo i obłuda.

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Dajcie Wójtowi się spokojnie  zagospodarować - każdy zarządzający ma swoje wizje rozwoju.Pisze wyraźnie, wymiana sekretarza co jest priorytetem i prawem nowego Wójta.Natomiast stanowisko p. Owczarka dla mnie niezrozumiałe -proszę o wykładnię,bo z ogólnych wiadomości wygląda na zbędne.Masz rację (Ktoś) 60 osób za dużo-czekamy na zajęcie stanowiska bo już nawet wróbelki ćwierkają że czas najwyższy, wszak  wiosna tuż tuż.

Wysłane przez wyborca (niezweryfikowany) w

Trzeba zatrudnić jeszcze jednego pracownika w gminie. Musi to być bardzo dobry psychiatra bo coraz więcej ludzi z władz potrzebuje dobrej opieki.

 

Wysłane przez MM (niezweryfikowany) w

Żenada ta nowa władza, gubią się, manipulują ludźmi, dokąd to prowadzi ... Jeszcze jedno, oni i wyłącznie oni są  kryształowi, reszta ludzi to sami oszuści, a jest takie powiedzenie jaki sam jesteś tak oceniasz innych . W tym przypadku sprawdza się na 100 %. Jest źle i to bardzo źle.

Wysłane przez Ola (niezweryfikowany) w

Przerost zatrudnienia... Sześć osób zwolniono, sześć zatrudniono... Czy ja czegoś nie rozumiem??? Gdzie niby te cięcia kadrowe?

Wysłane przez Ksenia (niezweryfikowany) w

Nowa pani kierownik promocji - 64 lata , emerytka elektrowniana, a o Marczaka było tyle szumu że ma emeryturę z policji.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Super oszczędności w Gminie Bełchatów. Przez 3 miesiące otrzymują wynagrodzenie osoby zwolnione i również nowo zatrudnione. Płacone jest więc podwójnie z nadwyżką. To o taką gminę nam chodziło.

Wysłane przez mbank (niezweryfikowany) w

Kamilku...mamy cie

Wysłane przez Sprawiedliwy (niezweryfikowany) w

(Beata) on nie ma czasu się zagospodarować bo zajął się  zwolnieniami ludzi , wytypowano ich już przed i w czasie wyborów. Jeśli ktoś jest tym zszokowany to twierdzi że miał  czas na spakowanie od dnia wygranej przez niego tury wyborów, a zatrudnienia które ,, on robi ,, to  porażka. Na każdym kroku mściwość i nienawiść , to jest wizja rozwoju , a ty moja droga nie bądź pewna że cię oszczędzi, ach zapomniałem  pan P. jest twoim gwarantem... Pamiętaj że ludzie patrzą na ręce i ten gwarant nie wystarczy... bo teraz wraca się do tego co było , a nikt nie jest kryształowy...

Wysłane przez mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Nie wyobrażam sobie zmiany, bez wymiany personelu. Mieszkańcy, którzy głosowali na Koca głosowali za zmianą. Nie da się jej przeprowadzić bez wymiany części ludzi. Inna sprawa, to rodzaj i zasadność tych zmian, a także niespójność komunikatów lub ich brak. Jeśli ktoś mówi o potrzebie oszczędności, a jego działania prowadzą do bezpośredniego wzrostu kosztów, to coś jest nie tak. Oczywiście trzeba trochę czasu by dostrzec efekty, ale przy sprzecznych komunikatach nie wiadomo czego się spodziewać. Zarówno w Gminie jaki i w Mieście wszystko odbywa się w zakamuflowany sposób, bez informowania mieszkańców, ludzie nie wiedzą czego się spodziewać. To po prostu nieuczciwe.

Wysłane przez Beata (niezweryfikowany) w

Widzę ,ze mieszkaniec jakby coś wiedział ale nie do końca .Otóż. chce Cię oświecić zwolnienie pracownika to nie taka prosta sprawa,należy się każdemu odprawa a kasa pusta i to ten szczegół o który rozbija  się cały kram. Decyzja o jakimś kredycie zależy od całej Rady Gminy nie tylko od Wójta ale -tak trzymać.

Wysłane przez KK (niezweryfikowany) w

Uczciwość to dla nich obce słowo, oni widzą drzazgę w oku innego a nie widzą belki u siebie. Ludzie są zastraszeni, nie wiedzą co ich jutro czeka, może ktoś z wyższych władz się tym zainteresuje, nie może tak być w państwie prawa o ile Polska jest takim krajem...

Wysłane przez MP (niezweryfikowany) w

Nie wiem w jakim stopniu ty jesteś oświecona, myślę że takie zwolnienie by cię zupełnie oświeciło co tak naprawdę się dzieje, kogo to nie dotyczy to nie zrozumie, doświadczenie na pewno się przyda... W gminie dzieje się bardzo źle i dobrze o tym wiesz to po co tłumaczyć w bzdurny sposób.

Wysłane przez Elka (niezweryfikowany) w

Przyjeto dziewiec osob!!!gmina szesc,spolka dwie,plus trzecia sprzataczka(zawsze byly dwie,teraz sa trzy,no chyba ze mi sie w oczach troi)

Dodaj komentarz

Wybrane ogłoszenia