Zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego

wt., 26/09/2017 - 13:53 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Cafe Senior, zatoczka przed szkołą, plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, a także toaleta miejska. Znamy zwycięskie projekty tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie 6 projektów tak zwanych twardych i 2 miękkie.

W tegorocznej edycji zagłosowało ponad 4 tysiące Bełchatowian, to o 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Największe poparcie otrzymała propozycja skierowana do starszej części mieszkańców, Cafe Senior Raj – Centrum Aktywności Seniora. Koszt stworzenia wspólnego miejsca dla seniorów, oraz zajęć i warsztatów to 80 tysięcy złotych.

„Aktywnie i wesoło” to kolejny zwycięski projekt. Za blisko 400 tysięcy złotych w okolicach bloku 315 na osiedlu Dolnośląskim powstanie plac zabaw dla dzieci.

Trzecim projektem z największym poparciem mieszkańców została propozycja doświetlenia przejść dla pieszych. Miasto na to zadanie zabezpieczy 200 tysięcy złotych. Co do lokalizacji samych przejść, które mają zostać doświetlone, nie została jeszcze podjęta decyzja.

Adaptacja lasku na osiedlu Dolnośląskim wraz z budową siłowni zewnętrznej, to propozycja, która nie po raz pierwszy została zgłoszona. Tym razem jednak oddano na nią wystarczającą liczbę głosów. To miejsce zostanie uporządkowane, zrobione zostaną alejki spacerowe, zamontowane zostaną stojaki dla rowerów, będzie to miejsce aktywnego wypoczynku

Do centrum miasta powróci toaleta miejska. Zostanie ona wybudowana na placu Narutowicza. To propozycja, która od lat systematycznie jest zgłaszana jako projekt do Budżetu Obywatelskiego. Przewidziany koszt to 200 tysięcy złotych.

Powstanie również zatoczka przy SP 13.
Spośród miękkich projektów zrealizowane zostaną dwa za sumę 100 tysięcy złotych. „Nasze dzieci badamy, wadom się nie damy” oraz „Bezpieczne Serce – 24 h pod kontrolą”.

TKB - Chętniej głosujemy - 26.09.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez kilan (niezweryfikowany) w

Będzie budowany w Radomsku albo Kletni.

 

Wysłane przez bakman (niezweryfikowany) w

Przeniesiony do Radomska albo na Kałduny

Wysłane przez Nanek (niezweryfikowany) w

Walczmy oswoje czyli plac zabaw przy 330 na os Dolnoslaskim czy referat zaspał z przetargiem EL

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

I po raz kolejny idea Budżetu Obywatelskiego została wypaczona. Większość z tych projektów powinno miasto realizować tak po prostu, od siebie, a w BO powinny zostać uwzględnione inwestycje wyjątkowe, które na co dzień w gestii miasta nie leżą. To tylko dobitnie pokazuje, że miasto nie robi dla ludzi nic. A BO w takiej formie jak teraz to psychologiczne zagranie, na zasadzie: "mówcie co zrobić - zrobimy...". Brakuje tylko komunikatu: "...chociaż to jest nasze zadanie i powinniśmy zrobić to już sami, dawno temu"

Wysłane przez Diuk (niezweryfikowany) w

A mógł byś drogi Anonimie wskazac jakie to sa te inwestycje wyjątkowe ? I dlaczego ich nie zglaszasz?

Wysłane przez Andrzej (niezweryfikowany) w

Dokładnie. Gdzie Biedronkowo i inne nie zrealizowane projekty z 2016 r. Cieszymy się z nowych a za rok i tak nic z tego nie wyjdzie.

Wysłane przez Kasia (niezweryfikowany) w

Mały alpinista z 2016 r jeszcze nie rozpoczeli budować a już koniec września.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia