PODZIEL SIĘ

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu podopieczni Łukasza Mantyka z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wywalczyli 3 medale. Złoto na 60 metrów, srebro na 200 metrów oraz brąz w trójskoku. Młodzi sportowcy już są w Bełchatowie i trenują do kolejnych startów.

Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny ma kim się pochwalić. Zawodnicy prowadzeni przez trenerów BKL odnoszą znaczące sukcesy na ważnych imprezach. Kilka dni temu na Mistrzostwach Polski młodzi bełchatowscy sportowcy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając w sumie 3 medale.

Szymon Woźniak z czasem 6,83 sekundy wywalczył złoty medal na 60 metrów. Sukces jak mówi cieszy i daje motywację do dalszej pracy. Marzeniem Szymona, o czym głośno mówi jest znaleźć się kadrze olimpijskiej.

Srebrny medal wśród juniorów młodszych startujących na 200 metrów wywalczył Filip Chrosta. Czas jaki osiągnął to 22,27 sekundy.

W Toruniu brązową medalistką w trójskoku z wynikiem 11,30 m została Julia Grzelewska.

Wychowankowie BKL szykują się do kolejnych startów. Niebawem Szymon oraz Filip wyruszą na zgrupowanie kadry narodowej do Zakopanego.