Tweet

W meczu przedsezonowych kandydatów do awansu z 1 ligi Olimpia Grudziądz uległa PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0).

Obie bramki dla "Brunatnych" zdobył w doliczonym czasie gry Michał Mak. GKS został liderem rozgrywek! Pierwsza bramka dla gości to efekt pracy Michała Maka, który został sfaulowany w sytuacji sam na sam przez bramkarza Olimpii Fabiniaka a następnie z ok. 17 metrów świetnie uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zakończyła lot w bramce Gawęckiego, który zastąpił między słupkami usunietego z boiska "Fabika". Drugie trafienie to także dzieło Michała, który po kontrze wykorzystał podanie Andreji Prokicia i ponownie po tym samym słupku umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Gole dla GKS padły w 93. i 94 minucie spotkania!

Olimpia: Bartosz Fabiniak – Robert Pisarczuk, Sławomir Mazurkiewicz, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak – Robert Szczot (74 Dariusz Gawęcki), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (88 Łukasz Suchocki), Jakub Zabłocki (60 Adam Cieśliński), Maciej Rogalski – Maciej Kowalczyk.

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Marcin Flis – Mateusz Mak (90 Michał Renusz), Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Kamil Poźniak (63 Kamil Wacławczyk), Michał Mak – Bartłomiej Bartosiak (68 Andreja Prokić). żółte kartki: Kowalczyk – Baran, Baranowski, Michał Mak. czerwona kartka: Bartosz Fabiniak (90. minuta, Olimpia, za faul taktyczny).

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).