90 lat historii, tysiące przeczytanych książek i niezliczone spotkania z kulturą. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J.I. Kraszewskiego w Bełchatowie świętowała swój jubileusz, który był okazją do wspomnień i podziękowań dla tych, którzy od lat tworzą to wyjątkowe miejsce.
To miejsce nieustannie udowadnia, że książka wciąż ma moc łączenia ludzi. Bełchatowska książnica obchodzi 90-lecie działalności.
W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu. Samorządowcy gratulowali pracownikom biblioteki ich pracy, zaangażowania i nieustannego rozwoju instytucji.
Nie zabrakło też symbolicznego akcentu świętowania – toastu za dalszy rozwój biblioteki, a także wyjątkowego, jubileuszowego tortu. Spotkanie zwieńczył muzyczny występ duetu Serafińska & Bauer.