Olimpia pokonana i cenne trzy punkty zdobyte przez GKS Bełchatów w meczu wyjazdowym.  Brunatni dzięki temu zwycięstwu awansowali w tabeli i to aż o 5 oczek oddalając się tym samym od strefy spadkowej.

Emocji i bramek w tym spotkaniu nie brakowało. Padły aż 3 bramki z czego dwie dla GKS-u. Dwa gole dla bełchatowian padły w pierwszych 15 minutach spotkania. W piątej minucie młodu napastnik Patryk Winsztal po podaniu Thikane w polu karnym celnie trafił w bramkę Olimpii, dając brunatnym prowadzenie. Wynik na 0-2 podniósł Bartosz Biel. Gol dla Olimpii padł w 40. minucie. Gospodarze nie byli jednak w stanie doprowadzić do wyrównania w spotkaniu.

Obecnie drużyna ze Sportowej awansowała na 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów.

Kolejne stracie brunatnych u siebie. W niedziele zmierza się z Niecieczą.