Bojkot obrad i zmiany personalne

wt., 10/10/2017 - 14:39 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Radni miejscy, którzy są skupieni wokół prezydent Czechowskiej zbojkotowali wczorajsze obrady. Na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta nie pojawiło się 11 radnych, mimo to decyzje personalne zapadły.

Tak błyskawicznie podejmowanych uchwał i szybkiego przebiegu sesji już dawno nie było. Zazwyczaj są dyskusje, czasami bardzo ostre wymiany zdań, tym razem nie miał kto z kim dyskutować. Na sesję nie przyszła bowiem część radnych PiS i dwie radne z Ziemi Bełchatowskiej, czyli ta grupa osób, która w lokalnym konflikcie Prawa i Sprawiedliwości opowiedziała się po stronie prezydent miasta i senatora Dobkowskiego. Mimo braku 11 radnych podjęte uchwały są ważne.

Całość sesji poświęcona była zmianom personalnym w komisjach stałych działających przy Radzie Miasta. Odwoływania dotyczyły osób nieobecnych na sali. Z funkcji przewodniczących w dwóch komisjach odwołani zostali Krzysztof Pierzchała i Adam Czechowski. Wyjątkiem był Sebastian Brózda, który z powodu objęcia funkcji wiceprzewodniczącego sam zrezygnował z funkcji przewodniczącego w komisji.

Zmiany zdaniem wnioskodawców mają spowodować, że praca w komisjach będzie bardziej konstruktywna.

Czy faktycznie ruchy personalne oczyszczą atmosferę, czy jednak okażą się przysłowiowym kijem włożonym w mrowisko? Sytuacja jest o tyle ciekawa, że grupa osób skupiona wokół starosty i posła Kubiaka, która ma większość w Radzie Miasta, jest w mniejszości w Radzie Powiatu.

TKB - Bojkot obrad i zmiany personalne - 10.10.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez pan (niezweryfikowany) w

Ciąg dalszy chucpy. Tylko stołki - powołania odwołania. Nic innego nie robią w radzie. Ż... się chce jak się na to patrzy. Zacznijcie pracować dla nas , dla mieszkańców a nie na siebie karierowicze.

Wysłane przez rg (niezweryfikowany) w

A podejmowali coś dla mieszkańców czy tylko walczyli o kasę ze stołków?

Wysłane przez Obiektywny (niezweryfikowany) w

Teraz widać jak na dłoni czy natura potrafi konstruktywnie rozmawiać z ludźmi. Pusto.... może pani przewodniczaca zastanowi się dlaczego. Jak ktoś chce stawiać ludzi w szeregu i pokazywać palcem co mają robić to tak kończy.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Szanowni miesznawcy poczekajmy do wyborów, ta zmiana na Czachowują i Owczerka I to wielka pomyłka dla Bełchatowa.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Gdzie radni pana Senatora, wybojców mają głęboko w tyle żenada.

Wysłane przez Tylko PLUS (niezweryfikowany) w

Dlatego w następnych wyborach mieszkańcy Bełchatowa muszą zagłosować na lokalne stowarzyszenie, a nie pajaców od Kaczyńskiego, którzy nic nie potrafią. Karierowicze, pfff.

Wysłane przez mieszkanka (niezweryfikowany) w

 

 

Wreszcie pani Prezydent ,która dba o mieszkańców miasta  BRAWO

Wysłane przez abc (niezweryfikowany) w

Ich jeszcze mieszkańcy interesują?

Wysłane przez leo (niezweryfikowany) w

Chrzanu, Matys, Jaśmin tylko czekają znowu na swoją kolej. Ale się przeliczą. Oni tylko dbali o własną kieszeń i interesy. Wara z nimi. Matys nawet nie załatwił bankomatu w Grocholicach. Ale za to maszt owszem. Nie mówiąc o kopciuchach kominowych. Nie ma czym oddychać. Precz z plusiakami. I tyle.

Wysłane przez kaka (niezweryfikowany) w

ja na pewno  nie zagłosuję na   namaszczonych  przez Misiewicza i Maciarewicza kandydatów  na prezydenta  miasta czy  radnych. Możecie pisać  hymny pochwalne   grupce  osób , którzy  mają parcie na szkło(Naturalna i reszta) , dla mnie  ich pazerność na władzę   jest jeszcze gorsza  od poprzedniej  ekipy. Dobrze zrobili  pozostali,że z bojkotowali  tą sesję, bo  oprócz  odwołań to  nic innego  w programie  nie było a  kopać się z koniem  nie było sensu.. Kubiak i reszta  obraziła się  na senatora,bo  sprzeciwił się zerwaniu umowy, Umowa  jest umową, nawet  jeżeli  żle na tym jedna strona wychodzi .Gdzieś posłowi i reszcie  zagubiło się  słowo  - Przyzwoitość.

 

Wysłane przez oseł (niezweryfikowany) w

Widziałem wywiad z przewodniczącą po tej sesji. Hipokryzja nie zna granic droga pani. Mówiła Pani że to że sala pusta była to dowód braku chęci współpracy ze strony nieobecnych. To ja się pytam p szanowna - a gdzie pani chęć współpracy przy układaniu nowych składów komisji była? Ile razy pani zaprosiła nieobecnych aby porozmawiać na temat nowych składów komisji i je wspólnie poukładać? Ani razu droga pani! Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Wysłane przez Zenon (niezweryfikowany) w

Jak to 11 radnych nie przyszło na obrady? Czyli nie przyszli do pracy - tak ja to rozumiem. No to chyba trzeba im coś potrącić z wynagrodzenia?

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

Wybrane ogłoszenia