Powiatowe eliminacje do XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami. Kto zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego?

Powiatowe eliminacje do XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowano w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kurnosie Drugim.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na trzy grupy – pierwsza obejmowała dzieci w wieku do 12 lat, druga uczniów w wieku od 13 do 15 lat, trzecia grupa to uczniowie szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. W wydarzeniu uczestniczyło łącznie 8 placówek oświatowych, które wystawiły 12 zespołów.

Najzdolniejszymi drużynami okazały się:

• w pierwszej grupie rywalizacyjnej – reprezentacja SP 13 w Bełchatowie, ZSP w Kurnosie Drugim, SP nr 1 w Zelowie. Miano najlepszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej w tej grupie wiekowej zdobył Kacper Wojciechowski z ZSP w Kurnosie Drugim
  • w drugiej grupie rywalizacyjnej – ZSP w Kurnosie Drugim, SP 13 w Bełchatowie, ZSP w Dobrzelowie. Miano najlepszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej w tej grupie wiekowej zdobył Jakub Tłoczek z ZSP w Dobrzelowie
  • w trzeciej grupie rywalizacyjnej pierwsze miejsce zdobył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie, a miano najlepszego zawodnika w tej grupie zdobyła Zuzanna Szulc.
    Zwycięzcy turnieju będą reprezentować powiat bełchatowski w edycji na szczeblu wojewódzkim

źródło: KPP w Bełchatowie