Kolejne ulice z nowymi nazwami

wt., 23/01/2018 - 15:00 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Bełchatowianie jeszcze nie przyzwyczaili się do wprowadzonych w tamtym roku nazw nowych ulic, a już sztukują się kolejne zmiany. W czwartek radni zdecydują o nowych nazwach ulic Wąskiej, części Staszica i nazwie dla budowanego właśnie ronda.

Dla wielu niezmiennie jest to ulica 9 Maja, choć latem ubiegłego roku jej nazwa w związku z ustawą dekomunizacyjną zmieniona została na rotmistrza Witolda Pileckiego. Podobnie jak ulica 19 Stycznia, która obecnie nosi nazwę Lecha i Marii Kaczyńskich.

Mieszkańcy Bełchatowa przez jeszcze długie miesiące używać będą starych nazw ulic, bo jak wiadomo przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Minie sporo czasu zanim nowi patroni ulic utrwalą się w pamięci społeczeństwa.

Nowych nazw do zapamiętania będzie więcej.

Zamiast ulicy Wąskiej, tej przy Szkole Muzycznej, będzie najprawdopodobniej ulica Danuty Siedzikówny „INKI”. To propozycja złożona przez Społeczną Inicjatywę Patriotyczną „Razem”. Jak czytamy we wniosku propozycja ta wynika z „ zatroskania w sposób szczególny o kształcenie postaw patriotycznych wśród mieszkańców naszego miasta”.

Również to stowarzyszenie wystąpiło o nadanie imienia Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego fragmentowi ulicy Staszica.

Kolejna propozycja „Razem” dotyczy Placu Wolności. Tu jednak nie ma opcji zmiany nazwy, a samego uzasadnienia do niej. W związku z ustawą dekomunizacyjną chodzi o zmianę uzasadnienia do „wolności” uzyskanej dzięki Armii Czerwonej w 1945 roku na odnoszącą się odzyskania niepodległości z 1918 roku.

Ostatnią rozpatrywaną propozycją złożona przez „Razem” jest nazwa dla budowanego ronda łączącego Staszica z 1 Maja. Tu stowarzyszenie zaproponowało na patrona tego skrzyżowania generała Józefa Dowbor –Muśnickiego.

TKB - Kolejne zmiany nazw ulic - 23.01.2018

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Marcin (niezweryfikowany) w

Proponuję przyblokowac chore pomysły Brozdy...rozpedza się z pomysłami a nie myślący radni temu przyklaskuja.

Wysłane przez podatnik (niezweryfikowany) w

Z tego widać jakie zajęcia i pomysły mają radni za pieniądze podatnika - wyborcy pamiętajcie przy wyborach wybierać tylko mądrych.

Wysłane przez inka (niezweryfikowany) w

Przed wyborami badania psychiatryczne

Wysłane przez skiba (niezweryfikowany) w

Brozda to symbol podziałów. On chce pokazać że nosi właściwe nazwisko. Mam nadzieję że Radni staną na wysokości zadania i odrzucą bróździane pomysły

Wysłane przez Kocham Bełchatów (niezweryfikowany) w

Widzę komentarze płaczących komuchów. Nazwy tych ulic już dawno powinny być zmienione. Od 89ego trwa przecież proces dekomunizacji.
Tytuł artykułu powinien brzmieć - komuchy nie mogą się przyzwyczaić do nowych nazw ulic. Uczciwi Bełchatowianie nie mają z tym problemu.

Wysłane przez bełchatowianka (niezweryfikowany) w

Nie ośmieszaj się, co ma pl. Wolności czy ulica Wąska do komunizmu? Tu chodzi tylko o to, żeby Jarosław mógł "zabłyszczeć", a że innego pomysłu nie ma, to ma takie wspaniałe pomysły... Sensu w tym nie ma za grosz! Bardzo dobrze, że radni tym razem nie dali się nabrać, szkoda tylko że odwagi zabrakło przy poprzednich zmianach.

Wysłane przez K. (niezweryfikowany) w

To co miało być zmienione dawno zmieniono. Teraz to tylko mgliście uzasadnianaf paranoja

Dodaj komentarz

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/09/2018 - 14:48
Zażalenie
20/09/2018 - 14:38
Jaka była ta kadencja?
20/09/2018 - 14:17
Nie było dyskusji o szpitalu
20/09/2018 - 14:15
Odebrali stypendia
20/09/2018 - 14:10
Dzień Przedszkolaków

Wybrane ogłoszenia