W obronie starych drzew

pon., 19/06/2017 - 13:13 -- Kryspina Rogowska
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Te plany rewitalizacji parku przy placu Wolności nie spotkały się z aprobatą społeczeństwa. Wręcz przeciwnie powstała oddolna, w pełni społeczna inicjatywa, która postanowiła bronić przed wycinką stare drzewa. Zaczęto zbierać podpisy pod petycją wystosowaną do urzędników. Podpisało ją w ciągu zaledwie kilku dni blisko tysiąc osób.

Według planów wyciętych ma zostać 256 drzew i krzewów, w tym 118 drzew których obwód pnia jest większy niż 10 centymetrów. Na to nie chcą się zgodzić mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją. Nie chcą by w centrum powstał kolejny - jak mówią „betonowy plac”.

Po złożeniu petycji zorganizowano w magistracie spotkanie, na które zaproszono autorkę projektu. Miasto o tym ważnym dla mieszkańców wydarzeniu mediów nie poinformowało.

Teraz inicjatorzy obrony drzew czekają na oficjalne stanowisko urzędników. Liczą też, że starostwo powiatowe nie wyda zgody na wycięcie najstarszych i największych drzew w tym parku.

TKB - W obronie drzew - 19.06.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez Mieszkaniec (niezweryfikowany) w

Proszę zamieszczać prawdziwe informację.
Inwentaryzacja parku wykazała występowanie 256 drzew i krzaków. Przewidziano do usunięcia 118 drzew o obwodach powyżej 10 cm, z czego w przypadku 64 jest potrzebne pozwolenie na wycinkę. 33 drzewa są ewidentnie wskazane na usunięcie ze względów sanitarnych i bezpieczeństwa.
Cały ten "artykuł " to poziom podstawówki
Są mieszkańcy którym zależy na rewitalizacji.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Nie dbają o trawniki, a chcą budować park. No ale w tym jest pewna logika. Wyciąć drzewa i wyłożyć betonem, a nie trzeba będzie przycinać i kosić traw.

Niech P. Owczarek wycina drzewa w Radomsku, a nie w Bełchatowie.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Nie zgadzam się na wybetonowanie pl Wolności.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

Już nam jedna ekipa zrewitalizowała oczyszczalnię ścieków!!!! Dziękujemy!!!!! Lepiej już niczego nie dotykajcie!!!!!!! Nie mam nic przeciwko pomnikom ale tak pomyślcie by nie niszczyć zieleni której w mieście brakuje.

Wysłane przez Julitas (niezweryfikowany) w

Betonowanie i stepowienie Bełchatowa, pod sprytnie lansowanymi kosztownymi projektami postępuje od początku inwestycyjnego bumu, zamiast tworzenia stref zieleni nasyconych drzewami i krzewami, oraz parków. Niezależnie od tego jakie stronnictwo zarządza miastem model działanie jest ten sam. Zamiast interesu publicznego dominuje prywata i tworzenie nieefektywnych wręcz szkodliwych inwestycji, które są źródłem dochodów prywatnych (nierzadko "pod stołem") z końcowym rezultatem zadłużania obywateli miasta, którzy dla własnego bezpieczeństwa "opuszczą stolicę energetyki".

Kończy się zabawa w miasto.

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane

20/10/2017 - 17:44
Przerwane obrady
Komentarze: 5
20/10/2017 - 13:48
Przyjęcia tylko w sytuacji zagrożenia życia
Komentarze: 1
20/10/2017 - 13:39
Jubileusz już jutro

Wybrane ogłoszenia