PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2012 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Jaki numer wykręcić by wezwać pomoc gdy mama zasłabnie, jak pomóc koledze gdy zrobi sobie krzywdę, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 7 na pewno będą to wiedzieć, wzięły udział w szkoleniu pierwszej pomocy.

Nigdy nie wiadomo, kiedy może zdarzyć się coś złego, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Najważniejsza pomoc jakiej może udzielić maluch jest zawiadomienie dorosłych i sprowadzenie profesjonalnej pomocy. Dziecko może także udzielić pierwszej pomocy- a wiedzę jak pomóc maluchy zdobywają chociażby na takich zajęciach jakie zostały przeprowadzone w Przedszkolu Samorządowym nr 7 przez Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

Dzieci uczyły się jak ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej, jak wezwać pomoc i przeprowadzić resuscytację. Instruktorzy uczulili przedszkolaków również odnośnie tego , iż każde dziecko powinno znać podstawowe dane osobowe: imię, nazwisko, adres zamieszkania- dzięki temu pomoc nadejdzie szybciej.
W najbliższy piątek przedszkolaki z siódemki będą uczestniczyć w kolejnych takich zajęciach, gdy je zakończą otrzymają specjalne certyfikaty. Zajęcia były dofinansowane z budżetu miasta.

TKB – Przedszkolaki wiedzą jak pomóc – 24.04.2012

TagiAktualnościBełchatówStowarzyszenie Sztab Ratownictwaprzedszkole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here