PODZIEL SIĘ

Tweet

Dwójka młodych bełchatowian zasiadła w minioną sobotę w ławach sejmowych. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 wzięli udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży.
W XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży nasze miasto reprezentowała dwoje uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 5, Zuzanna Piekarz i Jarosław Próchnicki. Pierwsza sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w 1994 r. Od tego czasu Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się co roku 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Celem projektu edukacyjnego, a tym samy rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży, jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojej szkoły, swojego najbliższego otoczenia oraz zwiększenie wiedzy na temat dotyczący danej edycji Sejmu. Bełchatowianie znaleźli się w gronie 16 osób z województwa, które zaproszono do Warszawy, wcześniej musieli zorganizować debatę w swojej szkole i ocena tego zadania zadecydowała o sukcesie. Młodzi bełchatowianie nie kryli zadowolenia z możliwości zwiedzenia Sejmu i uczestnictwa w obradach. A sukcesu pogratulował im dzisiaj prezydent miasta

Zuzanna chciałaby w przyszłości wrócić do Sejmu,ale już w roli posłanki, Jarek natomiast, swojej przyszłości nie wiąże w wielką polityką, woli klimaty lokalne.Ze swoich uczniów dumy nie kryje także dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 5 Maria Ożóg, tym bardziej, że nie po raz pierwszy uczniowie jej szkoły, reprezentowali Bełchatów w sejmowych ławach.

Taka zdolna młodzież to nasza przyszłość podkreśla prezydent miasta.A my gratulujemy młodzieży sukcesu i życzymy kolejnych tak miłych doświadczeń życiowych.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here