PODZIEL SIĘ

Tweet

37. edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego zgromadziła na starcie blisko 80 kolarzy z elity i orlików. Zawodnicy mieli do przejechania osiem rund ulicami miasta i gminy Bełchatów, w sumie ponad 140 km. Najszybciej ten dystans przejechał Błażej Janiaczyk reprezentujący Bank BGŻ.
Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa wystartował już po raz 37. W tym roku dedykowany był on Kazimierzowi Jasińskiemu, trzykrotnemu mistrzowi Polski w kolarstwie, bełchatowianinowi, współtwórcy Ludowego Sportowego Klubu Kolarskiego.

Zawody odbyły się w czterech kategoriach. Kolarze z grupy Elita i Orlik mieli do pokonania 8 okrążeń o łącznej długości ponad 140 kilometrów. Najszybciej ten dystans przejechał Błażej Janiaczyk zajęło mu to 3 godziny 6 minut i 51 sekund. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Tomasz Smoleń, trzecie miejsce Łukasz Owsian.

W klasyfikacji aktywności najlepiej zaprezentował się Łukasz Bodnar. Najlepszym zawodnikiem reprezentującym nasz region był Piotr Nickiewicz z L S K Bełchatów.
Organizatorem tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego jest Ludowy Sportowy Klub Kolarski w Bełchatowie.

TagiSport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here