PODZIEL SIĘ

Tweet

Starostwo Powiatowe kupiło budynki po dawnej firmie Fazbud. Co oznacza, że za pewien czas, wszystkie wydziały starostwa będą skupione w jednym miejscu.
Wydziały Starostwa Powiatowego w Bełchatowie rozlokowane są w trzech budynkach na terenie miasta, w ciągu dwóch najbliższych lat to się zmieni. Starostwo kupiło budynki po dawnej firmie Fazbud, znajdujące się obok głównej siedziby starostwa. Tam właśnie ulokowane zostaną wydziały, które dotychczas rozrzucone są po mieście. Tam też znajdzie się miejsce dla archiwum.
Dotychczasowa lokalizacja wydziałów wynikała z braku innych możliwości, lawirowanie między budynkami i ulicami było i jest kłopotliwe dla pracowników,ale przede wszystkim dla petentów, dla mieszkańców powiatu. Teraz dwa budynki starostwa będą obok siebie i co ważne, będzie dostępny dla mieszkańców kolejny duży parking. Jednak zanim wydziały przeniosą się do nowego obiektu, musi on zostać do tego przystosowany.

A co się stanie z budynkami,które dotychczas służą wydziałom, otóż jeden przy ulicy Pabianickiej 34 zostanie sprzedany, drugi przy ulicy Czaplinieckiej zwrócony szkole, czyli Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.
Starostwo kupiło obiekt za ponad 2 mln zł. Ile będzie trzeba wydać by go wyremontować jeszcze nie wiadomo.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here