PODZIEL SIĘ

Tweet

Szczepan Chrzęst starosta powiatu cieszy się, że ruszają prace związane z budową obwodnicy Bełchatowa, taką informację przekazał w trakcie konferencji prasowej, tylko,żeby powstała obwodnica muszą być pieniądze, a tych raczej nie ma.
Starosta powiatu bełchatowskiego Szczepan Chrzęst zorganizował dzisiaj konferencję prasową na której oznajmił,że rusza małymi krokami budowa obwodnicy Bełchatowa. Przyczynkiem do takich wniosków, jest fakt, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma fundusze na uzupełnienie stabilizacji pasa drogowego w ramach budowy północnej obwodnicy miasta. Czym dokładnie jest stabilizacja pasa drogowego- to wyjaśnił Tomasz Kijanka dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg (szczegóły w materiale filmowym).
Informacja o tym, że mają ruszyć tego typu prace jest jak najbardziej pozytywna. Ale negatywne jest to, że GDDKiA wykonuje pewne działania tuż przed zakończeniem terminu na ich realizację. Budowę obwodnicy można więc porównać do budowy domu i wypełniania książki budowy. Prezydent miasta zwraca uwagę, że póki inwestycja nie rozpocznie się na dobre- to wiele osób z województwa , będzie wiele mówić,a mało robić.
GDDKiA ma kolejne lata na wykonanie prac geodezyjnych,kiedy jednak wbita zostanie łopata w ziemię już pod samą budowę, nie wiadomo. Starosta jak sam przyznał, że nie wie, czy są na to pieniądze.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here