PODZIEL SIĘ

Tweet

„Smok Mądragon Daje Radę – Jak bezpiecznym być na co dzień” to tytuł projektu w jakim wzięli udział uczniowie klas najmłodszych Szkoły Podstawowej nr 4. Dzięki projektowi dzieci zyskały cenną wiedzę o bezpieczeństwie.
Projekt profilaktyczny “Smok Mądragon daje radę jak bezpiecznym być na co dzień” ma na celu wzrost bezpieczeństwa dzieci w sytuacjach codziennych. Program jest adresowany do najmłodszych, dlatego został przygotowany w konwencji bajkowo- fantastycznej. Jest to zabawna historia przygód kosmicznych bohaterów- Mądraszków, którzy przybyli na Ziemię z ekspedycją badawczą z tajemniczej planety zwanej Mądragonią. Ich przywódcą jest mądry Smok Mądragon. Uczniowie wraz z Mądraszkami poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, uczą się właściwej oceny różnorakich sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu i zdrowiu oraz odpowiedniego reagowania na rozpoznane zagrożenia.
Projket poświęcony jest kilku obszarom tematycznym między innymi: Bezpieczna droga do szkoły, Nauka reagowania w sytuacjach, Nauka udzielania pierwszej pomocy, Promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku. Dzieci poznały numery telefonów alarmowych służb ratowniczych oraz jak powinna wyglądać rozmowa z dyżurnym lub dyspozytorem.
Postać Smoka Mądragona w zabawowy i bardzo przystępny sposób wprowadza dzieci w zasady bezpieczeństwa. I jak podkreśla Anna Nowakowska -Ludwiczak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 – najważniejsze jest by tę wiedzę dzieci potrafiły wykorzystać w praktyce jeśli zaszłaby taka potrzeba.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here