PODZIEL SIĘ

Tweet

W Szkole Podstawowej nr 4 podsumowano dzisiaj VI edycję konkursu”1,2,3 kartoniki zbieraj TY”. W konkursie wzięły udział placówki oświatowe z miasta i powiatu.
Na tropie surowców wtórnych -1,2,3 kartoniki zbieraj Ty ”to konkurs, którego szósta edycja właśnie się zakończyła . Głównym organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 4. Konkurs ma na celu uświadomienie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym konieczności segregacji odpadów opakowaniowych z odpadów komunalnych – pozyskanie surowców wtórnych jakimi są kartoniki po napojach. W VI edycji konkursu wzięło udział 11 przedszkoli, 11 szkół z miasta i powiatu, jak również Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy.

Podstawowym celem konkursu jest zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetwarzania, a w szczególności:kartonów po mleku wypijanym w szkole,po sokach, napojach przynoszonych z domu. Recykling kartoników po mleku i sokach pozwala oszczędzać naturalne zasoby i przyczynia się do zachowania środowiska naturalnego. Śmiało można powiedzieć, że czwórka jest prekursorem tej zacnej akcji.

Współorganizatorem konkursu jest spółka Eko-Region, która zwraca szczególna uwagę na edukacyjny charakter tego przedsięwzięcia.
W tegorocznej edycji konkursu szkoły i przedszkola łącznie zebrały 8.230 kg kartoników. W kategorii indywidualnej najwięcej kartoników zebrała Natalia Trojanowska ze Szkoły Podstawowej nr 4- 10.300, drugie miejsce zajęła Oliwia Szopa ze szkoły Podstawowej nr 9- uzyskując wynik 7.521, zaś na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Gawdziakowski ze Szkoły Podstawowej nr 3, zebrał 6.800 kartoników. Wśród szkół najlepszy wynik osiągnęła SP 4, tuż za nią znalazła się SP nr 12 a na trzecim miejscu znalazła się SP nr 5, zaś wśród przedszkoli na pierwszym miejscu uplasowało się PS nr 5, na drugim PS nr 9, zaś na trzecim „Jabłuszko”.
Organizatorzy przygotowują się już do kolejnej edycji konkursu.

TagiAktualności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here