PODZIEL SIĘ

Tweet

JUBILEUSZOWY TOUR DE FRANCE W REKORDOWO OBSZERNYCH RELACJACH
OD 29 CZERWCA DO 21 LIPCA NA ŻYWO W EUROSPORCIE

280 godzin transmisji, w tym 87 NA ŻYWO
20 lat od etapowego zwycięstwa Zenona Jaskuły. Czy silni w tym roku Polacy pójdą w jego ślady?

Tegoroczny Tour de France pod wieloma względami będzie wyjątkowy. Z okazji 100. edycji Wielkiej Pętli transmisje Eurosportu poświęcone największemu kolarskiemu wyścigowi świata będą jeszcze bardziej obszerne niż w latach ubiegłych. Oprócz około 87 godzin bezpośrednich relacji, kibice zobaczą ekskluzywne magazyny, reportaże i wywiady z gwiazdami. W tym roku mija też 20 lat od sukcesu Zenona Jaskuły, który w 1993 roku wygrał jeden z etapów Tour de France i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W jego ślady chcieliby pójść bardzo dobrze spisujący się w tym roku Polacy na czele z Przemysławem Niemcem i Michałem Kwiatkowskim. Czy im się to uda? Jubileuszowy wyścig powraca do korzeni Wielkiej Pętli. Po raz pierwszy od dziesięciu lat trasa przebiega wyłącznie po terenie Francji. Start odbędzie się na Korsyce. Wyspa jeszcze nigdy nie gościła kolumny stuletniego wyścigu. Tour de France 2013 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 21 lipca. Zawiera 21 etapów o łącznej długości 3360 km. Kolarze będą mieli do pokonania 28 wzniesień kategorii drugiej, pierwszej i najwyższej, co oznacza, że jest ich trzy razy więcej niż w 2012 roku. Po raz pierwszy w historii kolarze aż dwukrotnie podczas jednego etapu wspinać się będą pod Alpe d’Huez. Tegoroczny Tour de France może stać się wydarzeniem, które przyniesie wiele emocji polskim kibicom. Za sprawą znakomitych wyników Przemysława Niemca (6. miejsce w Giro d’Italia) czy Michała Kwiatkowskiego (4. miejsce w Tirreno-Adriatico i Amstel Gold Race) oczekiwania wobec naszych kolarzy są coraz większe. Natchnąć ma ich również historyczny wyczyn Zenona Jaskuły, który dokładnie przed dwudziestoma laty wygrał etap i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France. Trzecim Polakiem, którego zobaczymy w wyścigu, będzie mistrz Polski na czas Maciej Bodnar (Cannondale).

Relacje w Eurosporcie Eurosport zafunduje kibicom kolarstwa w tym roku wyjątkowo obszerne relacje. Nowe magazyny, a także ekskluzywne reportaże i wywiady to tylko niektóre punkty w ramówce, które wzbogacą transmisje z poszczególnych etapów. Magazyn The Ride (27 czerwca, 1 lipca, 13 lipca, 17 lipca) Seria czterech magazynów przedstawi dwóch kolarzy-amatorów, laureatów konkursu „Conquer the Road”, który został stworzony we współpracy Eurosportu z producentem odzieży sportowej firmą Oakley. Zwycięzcy, Francuz Denost Remy i Norweg Jonas Stromberg, dostaną niepowtarzalną okazję pokonania na rowerze słynnych podjazdów Tour de France – Mont Ventoux oraz Alpe d’Huez. Ich przewodnikami będą znani kolarze, których nazwiska widzowie poznają w pierwszym odcinku. Jak poradzą sobie amatorzy na trasach legendarnych gór? Magazyn Odliczanie do Tour de France (24-27 czerwca) Seria sześciu magazynów emitowanych w tygodniu bezpośrednio przed rozpoczęciem Tour de France.

Gośćmi programów będą znani kolarze, tacy jak Bradley Wiggins, Cadel Evans, Chris Froome czy Alberto Contador. Tour de France – wyścig Eurosport pokaże wszystkie 21 etapów wyścigu na żywo wraz z prezentację zespołów 27 czerwca. Każdy etap poprzedzony będzie 20-minutowym wprowadzeniem do relacji, a codzienne transmisje kończyć się będą specjalnym programem Tour de France Extra, w którym dziennikarze Eurosportu rozmawiać będą na mecie z bohaterami wyścigu. Ekspertami stacji będą dawni mistrzostwie kolarstwa – Sean Kelly oraz Richard Virenque. Tomasz Jaroński, komentator kolarstwa w Eurosporcie: „Na stulecie Tour de France przygotował wyścig o ciekawej trasie, ale bez większych wystrzałów. Dla każdego znajdzie się jednak coś miłego. Faworyci są trzej: Froome, Froome i Froome. Każdy inny zwycięzca byłby niespodzianką. Może nie aż tak wielką, ale niespodzianką. Kolarstwo bywa jednak czasami nieprzewidywalne, o czym pewnie są przekonani Contador, Valverde czy Rodriguez.

Polacy? Liczę na podtrzymanie dobrej passy w tym sezonie i nawiązanie do historycznych osiągnięć. Etap? Koszulka lidera? Miejsce w „10”? Trzymajmy kciuki!”. Wyścig już po raz dwunasty komentować będzie kultowy duet Tomasz Jaroński-Krzysztof Wyrzykowski. W roli eksperta Dariusz Baranowski (12. miejsce w 1998 r.), a magazyny przygotowywać będzie Adam Probosz.

TagiTKB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here