PODZIEL SIĘ

Tweet

Pięciu siatkarzy PGE Skry Bełchatów może się poszczycić brązowymi medalami Mistrzostw Świata. Kadeci reprezentacji Polski w rozgrywanych w Meksyku mistrzostwach zdobyli trzecie miejsce. Wśród powołanych zawodników do reprezentacji Polski kadetów znalazło się 5 siatkarzy PGE Skry: Piotr Badura, Łukasz Pietrzak, Jan Fornal, Krzysztof Bieńkowski i Kacper Piechocki. Biało-czerwoni prowadzeni przez Wiesława Czaję, byłego szkoleniowca PGE Skry turniej rozpoczęli bardzo dobrze. W fazie grupowej zajęli pierwsze miejsce, Polacy wygrali z Tunezją, Meksykiem i Belgią 3:0 oraz Chinami 3:2. W I rundzie fazy pucharowej reprezentanci Polski pokonali Turcję 3:1, a w II Francję 3:0. W półfinale Polacy rywalizowali z Chinami, ale tym razem górą byli rywale z Azji. W meczu o trzecie miejsce Polska pokonała Iran 3:1 i zdobyła brązowy medal. To drugi sukces reprezentacji Polski kadetów w ostatnim czasie. W kwietniu siatkarze zdobyli srebrny medal ME.

źródło: fivb.org